Clio 4 benzin göstergesi.

yusuf121

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda çok konuya baktım bu klişeyi tekrar açtığım için kusura bakmayın.
Öncelikle yeni katıldım aranıza 1.2 joy 75 araçta benzin deposu boşken 40 liralık 8 litre benzin aldım. 60 km şehiriçi yol yaptım ve benzin ibresi çeyreğin çok altına düştü sıfıra yaklaştı. daha sonra 70 tl lik 14.5 litre benzin daha aldım ve 168 km şehirdışı yol yaptım bu 168 km yol için bilgisayarda 8 litre yakıt yaktığımı söylüyor. şuanda benzin göstergesi çeyreğin altına düştü. kaç litre benzin kaldığını nasıl öğrenebilirim 180 km götürür yazıyor bilgisayarda götürümü sizce? teşekkürler.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimki dizel ama kalan km pek tutmuyor.ibrenin dusmesi de cok istikrarsiz.depo fullken once hic oynamiyor sonra bir dusmeye basladimi patir patir dusuyor.

yusuf121

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkürler. Peki bunu yakıt almadan sıfırlama şansımız var mı ?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suna dikkat edin yakit alirken kart yuvafa takili olmasin yoksa aldiginiz yakiti algilamayabiliyor.

anll23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıtı alınca aracı çalıştırmadan kalan km vs gibi bir seçeneğe getirin ekranı sonrasında ise ekranları gezerken kullandığımız 2 tuşada aynı anda basın ve bırakmayın, sıfırlanır . Böyle olması lazım uzun zamandır yapmıyorum :). Eğer bu olmazsa sadece üst tuşa basılı tutun.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yol bilgisayari kalan yakit ekranindayken Koldaki iki tuşa basılı tutarsanız araç km dışındaki her bilgi sıfırlanır

yusuf121

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani bu dediklerinizi yapsam aldığım 20 tl lik yakıtı görürmü?

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
ben bu konu hakkında çok soru sordum cevap verenlerde oldu sağolsunlar benım aracım 1,5 dizel joy 2014 model ibre yarıda oluyor kalan mıktar 420 km diyor fakat daha sonra 100 km yapıyorum ornegın ıbre asagıya ınıyor ama tekrar kalan yakıt 400 dıyor ve son 100 km de ışık yanıyor guvenemedım yanı 100 km goturur mu ? bazı arkadaslar 30 km goturur dıyorlar.

yusuf121

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün shellden 50 tl lik yakit aldim yaklasik 10 litre. Gösterge çeyreğin bi cozginaltindaydi ışık yanmiyordu karti yuvadan çıkardım araç calismiyordu ama algilamadi yakiti 20 km sonra gosterge 0 a geldi ve ben 100 km gittim yani nekadar kaldigini bilmeden karambole. Yazik günah ya ben anlamiyorum bu araci uretenleri tekerlek donusune gore yakitmi hesaplanir lan yokus asagi viteste yakit yakmiyor ama yakiyomus gibi gosteryo ole is mi olur.