Clio 4 direksiyon sertleşme sorunu

Ahmet4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhabalar yıllardır clio kullanıcısıyım daha 10 gün önce kadar clio 4 e geçiş yaptım araç 2013 touch ve farkettim ki yüksek hızlara çıktıktan sonra bile direksiyon hala tüy gibi ve bu virajlarda çok korkutuyor hiç sertleşme yok 205 km ye kadar çıktığımda bile direksiyon hala yumuşacık oluyor. Önceki aracım 2011 clio 3 tü ve hızlanınca sertleşen direksiyonu sayesinde virajlarda oldukça tatminkar dı sınıfına göre bu bir arızamıdır yoksa diğer clio 4 lerdr aynı bu şekildemi?

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu şekilde zaten sınıfı gereği çok aşırı bir direksiyon sertliği ve hisliği beklemek doğru olmaz araç hafifte olunca savrulma ve yanal rüzgarlardan etkilenme yapabiliyor benim aracımda da aynı. Benim de 2013 140 tan sonra rüzgarda varsa biraz korkutabiliyor.

Ahmet4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi doğru bu sınıf araçtan daha yükseğini beklemek doğru olmaz fakat eski neslini kullandığım için insan doğal olarak yenisinin daha dinamik olacağını bekliyor ikiside aynı segment sonuçta. Reno burda üzdü şunu çok net söyleyebilirim ki clio 3 ün döndüğü virajı clio 4 dönemez. Tabi tasarım ve teknolojisine diyecek lafımız yok o konuda çok başarılı

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 3 ü kullanmadım ancak clio 4 olarak süspansiyon sertliği fazla olduğu için yol tutuşunu iyi olarak söyleyebilirim. Kazasız belasız inşallah.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2004 model Clio 2den Clio 4'e geçiş yaptım, resmen eski aracımın direksiyonu ağırlıktan kollarıma kas yaptırmış. Ben bu hafifliği çok sevdim ağır olmasını istemezdim şahsen. Manevra ve pratiklik açısından mükemmel bence. Şuana kadar herhangi bir virajda aracımla sorun yaşamadım, Clio 4 sınıfının en iyi yol tutan araçlarından Fiesta ile birlikte.

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir yıldır Clio IV kullanıyorum. Hiç unutmam ilk oturduğumda direksiyonun yumuşaklığına hayran kalmıştım. Bahsettiğiniz 200 km ve üstü bu araç için emniyetli değil zaten. Kısacası direksiyonuna diyecek bir şey bulamıyorum çok beğeniyorum.
Yine hiç unutmam rampa yukarı bütün araçlar kayıyor çıkmayı deneyen herkes sağa sola gidiyor. Ben Clio ile ESP ışığı yana yana çıkıp gitmiştim. :D

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
140’tan sonrasi guven vermiyor zaten, sansimizi cok da zorlamamak gerek. Direksiyonu yumusak evet ama uzun yolda bu konuda hic rahatsizlik cekmedim. Belki de alismakla alakali.