Clio 4 durma esnasinda ön takimdan kaynaklanan ses

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk mesajda durdurduktan sonra demişsin, ikincisinde yarım kontakta da demişsin.
şöyle toparlayım aracı stop ettikten sonra araçtan çıkıp evime giderken bu sesi duyuyorum . ayrıyetten bu sesi yarım kontak yaptığım zaman yani kartı araca taktığım zamanda duyuyorum.

Son düzenleme:

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şöyle toparlayım aracı stop ettikten sonra araçtan çıkıp evime giderken bu sesi duyuyorum . ayrıyetten bu sesi yarım kontak yaptığım zaman yani kartı araca takıp çalıştırmadığım zamanda duyuyorum.

stop etme sonrası bu sesi çıkarabilecek mekanik durum turbo mili pervane dönmesi sonucu oluşacak sürtünme ve rüzgar sesi olabilirdi ama ses onu işaret etmiyor gibi. yarım kontak işin içine girince iş değişir bence turbo değil. servise göstersen iyi edersin bizde merak ettik gerçekten

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şöyle bir durumda var bugün bu sesi forumda clio 4 dci kullanan bi çok üyeye sordum ve hepsinde bu ses var ve bu sesi bir sorun olarak gören tek kişi benim .

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şöyle bir durumda var bugün bu sesi forumda clio 4 dci kullanan bi çok üyeye sordum ve hepsinde bu ses var ve bu sesi bir sorun olarak gören tek kişi benim .

sizinkilerin karakteristik özelliğiyse sıkıntı yok, duymazdan geleceksin:) yinede gittiğin zaman servise danışabilirisin

rock3366

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu karyola gıcırtısı sesi ben de de var bazen kesiliyor ama çoğunlukla yapıyor bunu artık delirecem

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu karyola gıcırtısı sesi ben de de var bazen kesiliyor ama çoğunlukla yapıyor bunu artık delirecem
Sadece hava soguklarda ve ilk 5-6km boyunca yapıyor,arac yol alınca yada hava sıcaksa ses yhapmıyor,servise gidin dgarantiden değiştiriyorlar ücretsiz sorun çözümülüyor,viraj denge demir takozu değişim

rock3366

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece hava soguklarda ve ilk 5-6km boyunca yapıyor,arac yol alınca yada hava sıcaksa ses yhapmıyor,servise gidin dgarantiden değiştiriyorlar ücretsiz sorun çözümülüyor,viraj denge demir takozu değişim

hocam değişti değişti 3 gün oldu değişeli hem direksiyon kutusu hem de viraj denge lastiği değişti ayrıca bendeki bu ses yaz kış hatta mersin Antalya ve urfanın o deli sıcağında bile yapıyor kasislerde değil son duruş anında sanki amortisörlerden geliyor

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 farklı ses var. Birisi viraj denge çubukları,ikincisi de fren yaparken araç stop ederken yaptığı gacırtı.

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Euro5 motorlarda aracı stop ettikten sonra ses geliyor diye biliyorum bişeyleri temizliyormuş falan o olabilir