Clio 4 düşük hızlarda sağa çekme sorunu

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. 2 gün önce araçta farkettiğim bir durum gelişti. 55 km/h seviyesine kadar araç bariz şekilde sağa doğru çekiyor ve direksiyon da 15 ila 20 derecelik sağa doğru açıyla duruyor serbest bıraktığım zaman. 90 da ya da 150 gibi yüksek süratlerde sağa çekme yok. Dün havaları kontrol ettim ama yinede çözemedim önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rot ayarı istiyordur.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakın zamanda büyük bir çukura düştüyse bir teker bundan olabilir. Rot ayarı bozulmuştur.
Yazlık kışlık lastik değişimi yapılıyorsa daha fazla aşınmış lastikler sağ veya solda tek tarafta toplanmış bundan olabilir.

BatuhanAlbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rot ayarı bozulmuş olsa her zaman yani yüksek hızlarda da sağa çekme yapması gerekmez mi ?

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sorun aracımda var açtığım konuya bakabilirsiniz. Elektrikli direksiyonlu araçlarda araç çalışırken rot ayarının yapılması gerekiyormuş. Ustayım diye geçinen rotçular sağolsun bi aracı düzeltemediler. Direksiyon sola dönük aracım sağa gidiyor.
Öncelikle servise gidin ancak çoğu serviste rot makinesi yok bu yüzden dışarıda yaptırıp getiriyorlar. Ek olarak direksiyonun kalibrasyonunun yapılması gerekli ancak pek ilgilendikleri söylenemez

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rot ve balansın tam olduğuna eminseniz lastiklerinizden kaynaklanıyor olabilir.