Clio 4 ECO Mod nasıl kullanılmalıdır?

aydemir74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,
Clio 4 lerde bulunan ECO modunu en verimli nasıl kullanabiliriz?
Mesela Honda kullanan bir arkadaşım kendi aracı için sadece şehir dışında kullandığını söyledi. Ben aracımı 2. el aldım. Aldığım arkadaş devamlı ECO MOD açık kullandığını söyledi. Sizlerin tavsiyesi nedir?

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakin kullanımda eco mod açılması lazim eco açıp gazi kokleyince bi anlamı kalmaz yani kullanıma bağlı...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Şehir içinde yakıt tüketimine faydası yok aksine arttırıyor, uzun yolda 110 km hıza kadar faydası var...

aydemir74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşadığım yer küçük bir şehir. Şehir içinde en uzun gidiş-geliş 10km civarı oluyor. Şartlar gereği hızlanma şansı da olmuyor. En fazla 50km/h oluyor. Bu anlamda ECO ' yu kapatacağım demektir. Şehir dışına çıktığımda açacağız inşaallah... :)

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco tuşu aktifken araç bariz bir şekilde hantallaşıyor. Gaza bastığın ölçüde cevap vermiyor, ivmelenmiyor. Şehir içinde sakin kullandığım için ivmeye ihtiyacım yok. Dolayısı ile şehir içinde eco açık olması gerektiği düşüncesindeyim. Uzun yolda ise; araçtaki kişi sayısı, yol tırmanma, klima durumuna göre hareket ediyorum. Mesela 4-5 yetişkin+bagaj var ise Eco kapalı ama sürücü yolcu 2 yetişkin var ise 90-100 km. hıza ulaşana kadar eco açık, ulaşınca kapalı. Biraz kurcalıyorum anlayacağınız ;)
0,9 TCe

aydemir74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco tuşu aktifken araç bariz bir şekilde hantallaşıyor. Gaza bastığın ölçüde cevap vermiyor, ivmelenmiyor. Şehir içinde sakin kullandığım için ivmeye ihtiyacım yok. Dolayısı ile şehir içinde eco açık olması gerektiği düşüncesindeyim. Uzun yolda ise; araçtaki kişi sayısı, yol tırmanma, klima durumuna göre hareket ediyorum. Mesela 4-5 yetişkin+bagaj var ise Eco kapalı ama sürücü yolcu 2 yetişkin var ise 90-100 km. hıza ulaşana kadar eco açık, ulaşınca kapalı. Biraz kurcalıyorum anlayacağınız ;)
0,9 TCe

Otomobilim 1.2 120BG Etc Vites, kendi şartlarıma bağlı olarak değerler mutlaka farklılık gösterecektir.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modda klima performansi sinirlandiriliyor.sehirici acik geziyorum herhangi bir olumsuzluk gormedim.sehir disinda ise guc gereken zamanlarda ornegin rampa cikarken hizlanmak isteyince eco mod acik oldugu hissediliyor, arac kafa atamiyor.yakita da etkisi var mi cozemedim henuz.sehirdisi kapali sehir ici acik mod uygun geldi simdilik.

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bu sorunun cevabı gaz pedalı, ani hizlanmalarda ve Dur kalklarda benzin fazla yakıyor eco mod bu pedalı malum baya yumusatiyor daha dengeli kullanmanı sağlıyor kendin bunu ayarlayabiliyorsan çok fark olacağını düşünmüyorum.

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehir içinde Eco mod açık şehir Dışı yollarda Eco mod kapalı olmasi gerekir zaten uzun yollarda araçlar yakıtları az yakar şehir içi dur kalkta fazla yakar