Clio 4 gaza basınca gelen kayış sesi

Ulaş Yıldız

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar clio 4 1.2 aracımda 2-3 ay önce triger seti değişimi olmuştu. devirdaim pompası ve v kayışları da değişti. 1 hafta öncesine kadar herhangi bir problem yoktu bu konuyla ilgili. yalnız 1 haftadır sürekli olmamakla birlikte (ilk 2-3 sefer sadece geri viteste yaptı) geri viteste, boşta veya 1. viteste gaza ilk basışımda araçtan kayış sesi geliyor. ciyaklama tarzı bir ses. sürekli yapmadığı için triger değişimi yapan ustaya götürdüğümde sesi duyamadı ama tarifimle v kayışlarının gerginliğini kontrol etti, iyi durumda dedi. işbu ya, ustadan çıkıp eve geldiğimde araç park esnasında yine aynı sesi yaptı. internette şarj dinamo bilyalarından klima kasnağına kadar bir çok yorum yapılmış, parçalardan anlamadığım için tahmin yürütemiyorum. youtube de birebir aynı olmasa da benzer bir video gördüm onu şimdi iletinin altına bırakacam. sizce sorun ne olabilir? ilk gaza basmada 2-3 saniye gelen bir kayış sesi. aracın marş almasında yakıtında çekişinde bir sorun yok, kalkıştan sonraki anlarda da olmuyor. yalnızca ya boştayken yada geri yada ileri ilk hareket anında. son bir not, motor sıcakken ve soğukken de yaptı bu sesi. bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum
https://www.youtube.com/watch?v=57QhIDGM25s&list=LL&index=2

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçtada vardı bu ses. V kayışından geliyordu. Değişimi yaptıktan sonra kesildi. Yine V kayışının sesi video da ki ses. İlk hareket esnasında sıyırıyor o yüzden yapıyor sesi.