Clio 4 hakkında yardım

azoist

Emre KISA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 almayı düşünüyorum şu aralar ancak 0,9 ile 1,2 arasından hangisini önerirsiniz performans olarak hangisi daha iyi . Diğer sitelerde görüğüm kadarı ile 1,2 leri gömmüüşler 0,9 lar üstad edilmiş. Birde 3 silindirmiş 0,9 tüp takılma sorunu olur mu ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
0.9 motora tüp takıldığını henüz duymadım,3 silindirli turbo beslemeli motora tüp uygun olmaz diye düşünüyorum.
Performans ve yakıt tüketiminde 0.9 motor daha önde ayrıca triger setinin olmayışı büyük avantaj...

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 un performansı bayağı iyi.
1.2 yi de 1.2 atmosferik olduğunu ve nasıl bir performans sergileyeceğini bilerek alıp kullananlar memnun :)

azoist

Emre KISA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin zamlarından sonra dizel yada tüp tercihim olması bu araba için bende eksi not oldu :/

Jachlayans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 motoru kimileri çok küçümsüyo ama 1.2 motoru gömenler aradaki 15hp ile arabanın uçtugunu iddaa ediyorlar. 1.2'yi kullanan bilir ;)

pigeon4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0,9 kullanan biri olarak gayet memnunum hem performans hem yakıt..bende de almadan önce tek soru işareti lpg takılamamasıydı ancak hem maddiyattan kaçarken canımızdan olmayalım diye artı zamanla teknoloji bizim araçlara da lpg uyumu sağlayacaktır kanaatindeyim zaten olmasa da olur ;)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzinde kullanılacaksa 0.9 tavsiye ederim. yok ileride lpg düşünülme ihtimali varsa 1.2 derim. turbolu 0.9 motorla lpg uyumunda sıkıntı yaşama olasılığı akılda utulmalı.

Edessar

Melih UĞUR-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0,9 motor kullanıyorum. Bence çok güzel performans değerleri sergiliyor. Turbosu olmayan 1.6 benzinli araçları aratmaz hatta daha iyi bir ivmelenmesi bile olabilir. Almadan önce gidip bir test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim. her iki aracında çekiş ve yakıt konularında avantaj ve dezavantajları var iyi değerlendirmek lazım. Aynı soruyu bende sorarken kararımı 0.9 dan yana kullanmıştım. isabet olmuş ;)