Clio 4 Hoparlör Problemi Hak.

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

clio 4 icon kullanıcısıyım, ancak hoparlörlerin ve ses kalitesinden pek memnun değilim, çoğu parçada cızırtı yapıyor sanki hoparlörler yetmiyor gibi.

Bu nedenle de aracın hoparlörlerini değiştirmek istiyorum. (anfi ve woofer bağlamadan)

Konuyla ilgili yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi rica ederim.

hemre61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler. bende bu konu hakkında sıkıntılar yaşıyorum. hoparlörler yetersiz kalıyor zaman zaman. hoparlörleri değiştirip memnun kalan yardımcı olursa sevinirim

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, bende aynı sorunlardan şikayetçiydim. Müzisyen ve müzik öğretmeni olduğum için birhayli de rahatsızdım. Hoparlörleri söktürüp önlere 16,5cm arkaya 13 cm Cadenze marka compenant hoparlörler taktırdım. Biraz büyük geldiği için yuvaları genişletmek gerekiyor. Çifti 450 TL idi dördüne 900 TL verdim. Ses anfi ve subbass kullanmadan çok güzel oldu. Şimdi parçalardaki baslarıda tizleride istediğim düzeyde alıyorum. Seste bozulmalar olmuyor. Fikir olması açısından yazayım dedim. Bu arada hazır hoparlörleri taktırırken kapı plastiklerinin arkasına yalıtımda yaptırdım..

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
900 lira cokkk diil miii ? Eywahlar olsun o fiyat ne oyle ; )

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, bende aynı sorunlardan şikayetçiydim. Müzisyen ve müzik öğretmeni olduğum için birhayli de rahatsızdım. Hoparlörleri söktürüp önlere 16,5cm arkaya 13 cm Cadenze marka compenant hoparlörler taktırdım. Biraz büyük geldiği için yuvaları genişletmek gerekiyor. Çifti 450 TL idi dördüne 900 TL verdim. Ses anfi ve subbass kullanmadan çok güzel oldu. Şimdi parçalardaki baslarıda tizleride istediğim düzeyde alıyorum. Seste bozulmalar olmuyor. Fikir olması açısından yazayım dedim. Bu arada hazır hoparlörleri taktırırken kapı plastiklerinin arkasına yalıtımda yaptırdım..

amfisiz verim alınmaz o hoparlörlerden.....teybi yakabilirsin çok ısındırıp

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

clio 4 icon kullanıcısıyım, ancak hoparlörlerin ve ses kalitesinden pek memnun değilim, çoğu parçada cızırtı yapıyor sanki hoparlörler yetmiyor gibi.

Bu nedenle de aracın hoparlörlerini değiştirmek istiyorum. (anfi ve woofer bağlamadan)

Konuyla ilgili yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi rica ederim.

eski pioneer hoparlörlerden tak, max 30-40 watt yazanlardan...

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
900 lira çok ama bi laf vardır, ne kadar pound okadar sound. Amfisizde gayet verimli kullanıyorum, baya zaman oldu. Isınma gibide bi sorun yok şükür. Mutlaka daha uygun fiyatlara da çözümler olabilir. Ben bu şekilde istediğim soundu aldım.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ben aracımdaki sesten memnundum ama daha kaliteli bass sesleri almak için hoparlörleri değiştirdim.Anfi ve subwoofer koydum.Arka kapıdaki hoparlörler anfiye bağlı değil .Subwooferı ilk başlarda istememiştim yer kaplayacak diye ama şuan çıkarmak işime gelmiyor gerekirse eşya koymam diyorum :eyv

Tüm tesisatı yaklaşık 1 sene olmuştur 800TL - 900TL gibi bir fiyata yaptırmıştım.

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz araştırdım, orta kalitede bir ses sistemi 750 TL dolaylarında tesisat dahil.

nazmi28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
13 cm tam uyumlu kolon önerisi var mı 4 kaoı için kesip biçmek yada amfi taktırmak istemiyorum...

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi