Clio 4 hoparlör tavsiyesi ...

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baska bir konuda gormustum
Galiba en ucuzu, arka pandizota 2 oval taktirmak. Konu sahibi taktirip cok memnun oldugunu yazmisti.

Ben de kisa mesafe arac kullaniyorum ama bazen teybin sesi cok kisik, bazense 10 dk.lik yolda bile veya sadece 1 sarkida bile gumbur gumbur dinleyesi geliyor insanin...

Deneme sansiniz olursa ovallerle deneyin, ona gore karar verin bence.

emremutlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önler ve arkalar orijinali 13 cm. Bende önlerde 16 cm JBL Komponent mevcut. Tweeter ve Mid. Ön kapı içinde bass refflex saçmalığı için plastik kutu yapmışlar. Maket bıçağı yardımı ile kolayca 16 cm ye adapte edebilirsin :) Arkalarda 13 cm JBL Coax mevcut. Malesef arka kapıların hoparlörü doğrudan sac üzerine monte edildiği için boyut değişikliği yapamadım. Sony Xplod Amfi ve 30 cm Subwoofer takılı. Multimedia cihazı KLD Android Multimedia ViperFX Ekolayzır. Gayet başarılı bir setup tavsiye ederim. Özellikle hoparlör değişimi için kapıları söktüğünüzde ses izolasyonu yapmayı unutmayın. Rezonansı ve sac cızırtısını kesecek ve daha tatmin edici ses alacaksınız.

warlock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka kapılara 16 cm takılabiliyor diye biliyorum yanlış mıyım?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önler ve arkalar orijinali 13 cm. Bende önlerde 16 cm JBL Komponent mevcut. Tweeter ve Mid. Ön kapı içinde bass refflex saçmalığı için plastik kutu yapmışlar. Maket bıçağı yardımı ile kolayca 16 cm ye adapte edebilirsin :) Arkalarda 13 cm JBL Coax mevcut. Malesef arka kapıların hoparlörü doğrudan sac üzerine monte edildiği için boyut değişikliği yapamadım. Sony Xplod Amfi ve 30 cm Subwoofer takılı. Multimedia cihazı KLD Android Multimedia ViperFX Ekolayzır. Gayet başarılı bir setup tavsiye ederim. Özellikle hoparlör değişimi için kapıları söktüğünüzde ses izolasyonu yapmayı unutmayın. Rezonansı ve sac cızırtısını kesecek ve daha tatmin edici ses alacaksınız.

Bu setupı bizim media-nav cihazlarına kursak performans alamayız değil mi? Çıkış güçleri vs. nasıl oluyor, daha araştırma fırsatım olmadı çok bilgim yok ses sistemleri hakkında.