Clio 4 icon kapı kolu açma düğmesi sorunu

lubimta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, benim sorunum şoför tarafındaki kapı kolunun üzerindeki açma düğmesinin artık çalışmaması, diğer kapılar gayet güzel çalışıyor. Acaba düğmemi işlevini yitirmiştir yada başka çözümü var mıdır?

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eger çalışmıyorsa oksiylenme olmuş olabilir ya da bozulmuş, garantisi varsa aracın servise goturup baktırın derım

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arasından wd40 sıkın düzeltebilir.

ckaymak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Clio4 icon'da için hafta sonu sağladığım çözümü paylaşmak istiyorum. Aynı sorun ben de vardı sağ kapı ve bagaj tuşları çalışıyor sadece sol kapıda tuş basmıyordu. Servise götürdüm randevu al gel falan dediler fiyat almadım ama kapı kolu değişecek dediler işçilik dahil 300-400 ten aşağı olacağını sanmıyorum.
Sağladığım çözüm; Kapı kolunu söktüm sökmesi gayet basit eli tornavida tutan herkes kolaylıkla söker. Doğru kartal oto sanayine gittim bir tane çıkma cilo 4 icon kapı kolu buldum aldım (100 TL). İçindeki switchi söktüm ve benim kapı koluma taktım ve geri taktım saat gibi oldu. Yeni kapı kolu almak çözüm değil aracınızın rengine uymayacak boyatma vs. çok derdi var. Kapı kolu alırsanız bile içindeki switch i söküp kendi orjinal kapı kolunuz bakın direk oluyor. Bu arada kapı kolu almadan kendi kapı kolunuzun switchine de bir bakın kontrol edin belki elinizden gelir bakım yapınca çalışır. Benimkisi su içindeydi su almış tamamen gitmişti.
Kazasız ve sağlıklı günler dilerim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bu ay başında bizim 2013 Captur iconun sürücü kapı kolundaki düğmenin çalışmadığını gördüm, randevusuz olarak servise gittim, sağolsun arkadaşlar hemen baktılar switch ve anten birlikte satılıyormuş onların değişmesi gerekiyor dediler.
KDV dahi 150 lira parça+100 lira işçilik tutuyor dediler.
Daha sonra MAİS ile görüşme yaptılar ve araç devamlı servis bakımlı olduğu için müşteri memnuniyeti programına alarak ücretsiz değişim yaptılar, 1 lira para ödemeden servisten ayrıldım...