CLİO 4 ile gördüğünüz Maksimum yakıt tüketimi

Clio4 Icon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, (sizlere böyle hitap ediyorum ama tabiki benden büyükler bunu abi olarak anlasın çünkü forumdaki yaş kitlesi çok değişiyor ben de genel bir başlangıç yapmak istedim alınan varsa benim bir kastım yok haberiniz olsun :) )

Neyse arkadaşlar konuya dönecek olursak eğer clio 4 ile özellikle 1.5dci 90 bg modeli ile yakaladığınız maksimum yakıt tüketiminiz nedir kuruş olarak değil de l/100km şeklinde söylerseniz çok faydalı olur

ben de kısmetse bunu heralde 50. kere söylüyorum ama ne yapalım gençlik heyecanı yarın teslim alacağım aracımı tabi saat 12:34 o yüzden bugün diyelim merakımı maruz görsün herkes :)

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl kullanırsan kullan 6lt üzeri tüketimi zor görürsün. Eğer yakıt çok olur diye düşünüyorsan şunu bilki şuanda alacabilceğin piyasadaki en az yakan araçlardan birini alıyorsun.

Benim arabada yazılım var kışın bile 5.5lt tüketimi görmüyordumki ben boş buldugum zaman yoluda basarım.

Kafana takıcağın en son şey tüketim olsun.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Clio4 Icon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl kullanırsan kullan 6lt üzeri tüketimi zor görürsün. Eğer yakıt çok olur diye düşünüyorsan şunu bilki şuanda alacabilceğin piyasadaki en az yakan araçlardan birini alıyorsun.

Benim arabada yazılım var kışın bile 5.5lt tüketimi görmüyordumki ben boş buldugum zaman yoluda basarım.

Kafana takıcağın en son şey tüketim olsun.

Kafama taktığım yok zaten abi sağol bilgiler için ben sadece merak ettiğim için sordum buarada yazılım olarak ne yaptırdın ne kadar performans artışı sağladı beygir-tork olarak ve ne kadara hangi firmada yaptırdın bi de yapım süresi ne kadar

Moderatörün son düzenlenenleri:

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben çok seri araç kullanırım genelde ama ne yaparsam yapayım 5.2 nin üzerine çıkamadım 100km de

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim daha 700 km oldu yumuşak kullanırım aracı ve hep şehir içindeyim ortalamam 4.8

phantom18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun yol performansı olarak 110km hız civarında seyrederseniz tüketim değeri 4,3 lt ki bence çok güzel bir değer ,şehir içinde de maksimum görebileceğiniz değer 5,0 olur ki bu da çok iyi bir değer yani sonuç olarak yakıt tüketimi konusunda clio 4 ler sınıfında tek :))

fzt66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim deger hep sehir icinde 6.4 oda sakin kullanimda ama sehir berbat cok inisli cikisli motor isinmadan gidecegin yerdesin. Ort. Hizim 18km/s
Gunluk yapilan km 7+7=14km.
Bu degerler nasil ben sizin degerlere imreniyorum valla arac 5000 kmde bu arada arac icon 1.5 dci ss falan en fulu iste

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bu 4.8/100 5.6/100 6.2/100 km gibi değişken değerler aracın kullanımı ve yol şartlarına bağlı olarak değişken bir grafik göstermektedir. Benim arabam neden 4.8/100 km yakmıyor da 6.2/100 km değerlerde seyrediyor diye araçlarınızı sorgulatmayın, yada kulaktan dolma konulara kapılıp, motor ayarlarınla oynatmayın. Bir arkadaşımızın evi ile işi arası düz ve rahat bir trafiği olan hattadır, aracı sıkıştırmaz düşük devirde kullanır 60-70 ile 5.viteste gider 3.6/100 km gibi bir değer elde eder. Bir başka arkadaşımız denize sıfır bir yerde oturur ama iş yeri rakım olarak 600 metrede bulunur, inişli çıkış seyrettiği yolda aracı sıkıştırır, 9.0/100 km'leri görür ortalaması 6.3/100 km olur. iki değer arasındaki fark sizin aracınızın kötü olmasından yada sizin kötü şoför olmanızdan kaynaklanmamaktadır. Yol şartları bu değerleri en çok etkileyen unsurların başında gelmektedir.

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Her Zman 7.Küsürlerde Gezer devamlı şehir içi dur kalkt malum istanbul trafiği 1.5 dci 90

ebc23

Engin Burak ÇAKIR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu anda Ankara içinde kullanıyorum hergün 55 km civarı yol yapıyorum işe gidip gelirken 4lt/100 km ortalamam var ama gaza basmıyorum buda bi gerçek eve dönüş yolum sürekli yokuş aşağı denilebilir. marttan hazirana kadarda trabzon'da okuyodum ordaki ortalamayıda ne yaparsam yapayım 4.5lt'nin altına indirememiştim çünkü çok yokuşlu bir şehirdir Trabzon hepsini geçiyorum o kadar değişkenlik gösteren şeyler varki asfaltın sürtünmeyi yalıtımından tutun yolun dever oranlarına kadar çok fazla etmen var bu istatistiklerde en çokta rüzgarın yönü ve şiddeti değiştiriyor benim gördüğüm kadarıyla izmire gittim geçen ay giderken 120 km'nin altına inmedim genel itibariyle trafik yoksa. arabada 4 yetişkindik ve klima sürekli 2. veya 3. seviyede açıktı ortalama 4lt yaktı ama dönüşte bi ara 5.5'i gördüğümü sonra yavaştan aşağıya çektim onu yani rüzgar çok etkiliyor benim anladığım kadarıyla ben bazen forumlarda okuyup kafaya takardım niye 4lt'nin altına inmiyor başkaları indirebilmiş diye şehir değişince trafik değişince ortaya çıktı :) sonuç itibariyle hesabını yapacaksanda katalog değerlerinden yapma arabana bin yaşadığın şehrin yapısını göz önünde bulundur ancak o zaman yakıtı değerlendirebilirsin.