Clio 4 ilginç sorunlar

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Bi maceraya atılıp 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı 26 bin kmde ağır hasar kayıtlı clio 4 aldık. Şöför kapısı ve plastik çamurluk harici değişeni boyası Yok. O kısımdan darbe almış kazasında. Km orijinal. Geçmişi servis bakımlı. Araçta bazı sorunlar var.
1- Benzin ibresi çalışmıyor, hiç kalkmıyor. (Kalan yakıt bilgisi normal çalışıyor.
2- Gösterge Işık'ları sürekli yanılı kalıyor. (Farlar açık olsun yada olmasın)
3- Gösterge parlaklık ayar tuşu ve far yükseklik ayarı çalışmıyor.
4- Kaput içinde Farın en üst kısmına takılacak soket yeri var. Oralar boş ve hemen arkasından orada kablolar kesilmiş ve soket ortada Yok. Sanırsam bu far yükseklik motoruna giren soket.
5- uzunları yakınca kısalar sönmüyor.

İyi bi elektrikçi bulmam lazım sanırım. Ne sebeble bilmiyorum ama göstergenin orası ile oynanmış galiba. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaça aldınız aracı?

Boya ve değişenin sadece orad olduğuna emin misiniz ağır hasar kaydı nerden kaynaklanıyormuş?

Bahsettiğiniz problemlerden yola çıkarak sanki önden ağır darbe almış ve amatörce yeniden toplanmış gibi geldi bana

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın kaza fotoğrafları var. Kapı ve çamurluk hizasından darbe almış. Bu şekilde 28e aldım. Kapı çamurluk far hizasından almış darbeyi. Sigorta şirketi hasarı çok göstermiş. Expertiz yaparak ve servis geçmişini öğrenerek aldık aracı.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladığım kadarıyla araç satış amaçlı toplanmış, işiniz biraz zor gözüküyor Allah yardımcınız olsun...
bu arada sanırım orjinalde de uzunları yakınca kısalar sönmüyor...

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende satış amaçlı aldım hocam zaten bu şekilde dahi kar ediyorum. Sadece eksikleri yaptırıp öyle satmak istiyorum. Bilgisi olan var mı diye konu açtım. Şahsım da 2016 clio var sıfır aldım.
Bu araç macera için alındı dediğim gibi [emoji1]

sıradışı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teknolojik araçlarda bir kablonun kopması bile bütün sistemi karıştırıyor.iyi bi elektrikçi bulmak lazım oda ne kadar uğraşır bilinmez.Kolay gelsin

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendi aracımdan bakarak kabloları lehimledim. Artık far yükseklik çalışıyor.

Ali Osmanlı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sa ustam eğer istersen işinde usta bir elektrikçi tavsiye edebilirim. bursa inegölde.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Keşke avrupadaki gibi,Türkiyedede perte çıkmış ve ağır hasarlı araçları silindirleseler. Düzgün bir yerde toplanmamış aracınız belliki.

Far yükseklik alçaklık ayar motoruna giden kabloları kesip brodway toros gibi sabit far yapmış usta. (Bunuda niye yapmış anlamadım Önden ağır hasar almış olabilir )

Uzunları yakınca kısalar sönmez.

Gösterge paneline gelince soketler düzgün takılmamış olabilir yada kazada hasarda görmüş olabilir.

Gösterge panelinin ışıklarının açık kalması far sinyal ünitesinden kaynaklanabilir. Veya bir yerlerde şase vardır.

Bence çok fazla vakit geçirmeden yetkili bir servise veya işinin ehli bir elektrikçiye götürün. Belki araçta yangın çıkmasına bile sebep olabilecek kaçaklar vardır..

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende satış amaçlı aldım hocam zaten bu şekilde dahi kar ediyorum. Sadece eksikleri yaptırıp öyle satmak istiyorum. Bilgisi olan var mı diye konu açtım. Şahsım da 2016 clio var sıfır aldım.
Bu araç macera için alındı dediğim gibi [emoji1]

gerçekten de macera olmuş :)
elinizde aynı araçtan olması güzel, baka baka düzeltirsiniz birçok yerini...