CLİO 4 İLK DEPO FULL dolduranlar

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğin koşullara sahip bir araba yok bende ondan dolayı cevap vermem doğru olmaz bende 1.2 75 beygir manuel vites var normal şu an aksilik görmedim

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende gecen hafta bu 1.2 120 likten aldim edc vites ve yacaslarken erken vites kucultuyor sanki ve silkeliyor, belli bir hizla giderken ayagimi gazdan cekip biraz kendi halinde yavaslamasina izin verip ardindan tekrar dipgaz yaptigimda arac bi 2 sn kadar ne yapacagini sasiriyor sonra vites kucultup gitmeye calisiyor sizdede ayni durum gecerli mi ?
Be bu ı öyle bir sıkıntısını görmedim sadece rampa aşağı yavaşlatıyor ufak bir titreme oluyor yoksa herhangi bir problem yok bu arada 2016 model mi aldınız kaç tl?

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
65900 versim plaka masraflari haric icon pakete ek olarak metalik renk ve park asisti mevcut yeni makyajli kasa evet

srcnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2015 1.2 75 bg İcon Full depo ile 690 ile 700 km arası gidiyorum.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben çok nazik davranırsam 8 pek dikkat etöezsem 10-10,5 lt. sabrediyoruz düşecek diye yoksa tam bir ocağa incir ağacı dikme makinesi :)

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@CAN33 hocam 8bin km dir kullandığınızı söylemiştiniz ortalama tüketim değerleriniz nasıl aşağı yukarı ?

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehir dışı 6 şehir içi 7,5 civarı genelde

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben çok nazik davranırsam 8 pek dikkat etöezsem 10-10,5 lt. sabrediyoruz düşecek diye yoksa tam bir ocağa incir ağacı dikme makinesi :)

Daha önce düz vites mi kullanıyordunuz ,Çünkü ani dip gaz da otomatik araç vites küçültüp hızlanmaya çalışır ve vitesi hemen büyütmez.Kick down diyorlar.

Ayrıca Eco modu kullnmayın ,araç yeni ,havalar soğuk km az yakıt birden düşmez :)

Birde otomatik araçlar Eco modu ,veya LPG yi sevmiyor.

Anlatımınızdan otomatiği düz vites tarzı gibi kullandığınızı çıkardım , ama yinede servise gidin sorun olabilir ?

Otomatikler hızlanma isteğinizi spor kullanmak olarak algılayıp vitesi 4000 lerde değiştirebiliyor buda yakıtı olumsuz etkiler.Arkadaşta yeni honda var yumuşak sürüşte vitesleri tık tık pürüzsüz büyütürken ,gaza hızlı basarsa vitesi büyütmüyor ,devir çok yükseliyor ve vites biraz pürüzlü geçiyor ki CVT şanzıman olmasına rağmen(yeni civic).Sizin anlatım bu duruma benziyor.

Yani otomatiğe geçince sürüş sitilinizi de ona göre değiştirmeniz gerekli
:eyv

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 Sene oldu 17bin km de şuana kadar en düşük ortalamam 9,0 oldu onunda yaklaşık yarısı şehir dışı yol ile. şehir içi sabit hiç şaşmaz 10 - 10,5 bi o kadar sakin kullanmama ragmen...