Clio 4 Joy 1.2 75 bg direksiyon titremesi ve arıza ışığı

CoastGuard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar öncelikle. Sorunum şu aracı 8 ay önce sıfır aldığımda rot balans ayarı yapılmıştı direksiyon çok fena titriyordu şu anda ise mesela 118 ile giderken direksiyondaki gram titreme yok ama 122 km hıza geldiğimde direksiyon hafif titreme yapıyor ve 130 ve 140 km hız arasında da motor sanki hafif bir titriyor gibi geliyor bana abartı şekilde değil ama. Sizin arabada da oluyormu bunlar arkadaşlar. İkinci sorum ise 8500 km de araca LPG taktırmıştım Atiker Gold şu an araç 14000 km de ilk defa bugün arıza lambası yandı egzoz emisyon ölçümü yapılsın diye servise gittim LPG yüzünden yanmış söndürdük ama bir daha yanacak bu diğer yandığında da ücrete tabi olur dediler ne yapmam gerek acaba şimdiden teşekkürler.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun direksiyon titremesi lastik den gibi geldi. Arıza lambası oksijen sensörü arızası olmalı LPG li araçlar da olağan bir durum

34VR1415

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balans yenilemeniz gerekir büyük ihtimal malum yollar prussuz değil her taraf çukur kasis dolu. Bahsettiğiniz titreme daha yüksek süratlerde ya kaybolur ya da en aza iner ama o yüksek sürate geçiş sırasında hissedilir. Balans büyük ihtimal.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava ve yakıt karışımı güzel ayarlanırsa lpg arıza lambası yakmaz. LPG ustanıza tekrar bir kalibrasyon yapmanızı isteyin. Hala devam ederse araç yürür vaziyette ayar yapılsın. Önceki aracımda böyle bir işlem yapmışlardı bir daha lamba yanmamıştı. Bilginize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lambayı 30 liraya satılan obd 2 bluetooth cihazı ile söndürebilrsin. Ayarı iyi yapılırsa lamba yakmaz. Bende obd siz atiker var ilk taktırdığımda yaktı, sonra güzel bir ayar yapıldı sonra hiç yakmadı.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Balans ayarı bozulmuştur, araç 14000 de diyorsun ve normal, diğer sorun için gaz ayarını yaptırman lazım...

CoastGuard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımlarınız ve yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim abilerim kardeşlerim. Servise durumu ilettim egzosa bir parça takılması gerekiyormuş siparişini verdiler ondan oluyormuş inş dedikleri gibi parça takıldığında sorun olmaz.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yardımlarınız ve yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim abilerim kardeşlerim. Servise durumu ilettim egzosa bir parça takılması gerekiyormuş siparişini verdiler ondan oluyormuş inş dedikleri gibi parça takıldığında sorun olmaz.

Dediğim gibi oksijen sensörü değişecek. Geçmiş olsun

34VR1415

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar öncelikle. Sorunum şu aracı 8 ay önce sıfır aldığımda rot balans ayarı yapılmıştı direksiyon çok fena titriyordu şu anda ise mesela 118 ile giderken direksiyondaki gram titreme yok ama 122 km hıza geldiğimde direksiyon hafif titreme yapıyor ve 130 ve 140 km hız arasında da motor sanki hafif bir titriyor gibi geliyor bana abartı şekilde değil ama. Sizin arabada da oluyormu bunlar arkadaşlar. İkinci sorum ise 8500 km de araca LPG taktırmıştım Atiker Gold şu an araç 14000 km de ilk defa bugün arıza lambası yandı egzoz emisyon ölçümü yapılsın diye servise gittim LPG yüzünden yanmış söndürdük ama bir daha yanacak bu diğer yandığında da ücrete tabi olur dediler ne yapmam gerek acaba şimdiden teşekkürler.

Bende 100 km önce atiker gold taktırdım dün uzun yola çıkıcaktım lpg doldurdum tam yola çıktım pat arza lambası egzoz emisyon ölçümü yaptırınız dedi hemen lpg ustasını aradım sen git uzun yoluna dönüşte uğra dedi 500 km yol yaptım dönüşte uğradım zengin fakir karışımdan olmuş söndürürüz dedi yani lpg nin ayarı ile ilgili bi sıkıntıymış

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hocam arızayı çözebilirdiniz mi? Aynı sorunu ben de yaşıyorum.