Clio 4 Joy aldınız ve lastiğiniz patladı,ne yapardınız ?

19bao07

Bilgi Girilmemiş
yakında araba almak ısteyenı fabrıkaya araba uretımıne cagırırlarsa şaşırmıcam :D

Sgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir saattir bu stepne ile ilgili konu arıyordum sonunda buldum :) Şimdi sorun stepne olmasından da öte joylarda stepne koyacak yerde yok :berbat Ben aracı 2. el olarak aldım. Alırken stepneye bakmak hiç aklıma gelmemişti. Aldıktan sonra baktım stepne yok. Dedim gideyim bir kara jantla çıkma lastik alayım. İnceledim inceledim stepneyi koyacak yer de yok. Servise yolum düştü servistekilere sordum. "Hajılar tamam iyi hoş reno stepne koymamış da biz alsak stepneyi nereye koyacaz" dedim. Servistekiler de önce bir şaşırdı "nasıl stepne yok, nasıl koyacak yer yok" diye. Aradılar taradılar bulamadılar tabi ki :) Dedim napacaz? Sizde var mı bunun aparatı? Ustalardan biri "clio 3 lerle aynıdır bunun aparatı sanayiden al taktır fazla para verme" dedi. İyi öyle yapayım bari dedim servisten ayrıldım. Sorum şu daha önce joya stepne taktıran var mı? Bu aparatı Ankara' nın neresinde bulabiliriz? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

blk_paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım joy bagajda tamir kiti var o kitide kaldırın altında bi mekanizma göreceksiniz lastik arabanın altında yani dışarda herkes bişey yazmış ama galiba yazanların çoğunda clio 4 yok bagaj içinden pimi çekiyorsunuz lastik aşağıya düşüyor tekrar takmak için kamyonlarda kullanılan sponzetler gibi lastiğe bağlanan çelik teli kuruyorsunuz ve lastik yerine oturuyor kim demiş yer yok diye hem yer var hem tamir kiti var tabiki joylarda yedek lastik opsiyonel ama alsanızda bagaj içinde değil altta dışta

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o stepneyi söküp de takmak da bi eziyet bana kalırsa.yer kazanalım demişler ama mekanizması ustalık istiyor.

Sgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım joy bagajda tamir kiti var o kitide kaldırın altında bi mekanizma göreceksiniz lastik arabanın altında yani dışarda herkes bişey yazmış ama galiba yazanların çoğunda clio 4 yok bagaj içinden pimi çekiyorsunuz lastik aşağıya düşüyor tekrar takmak için kamyonlarda kullanılan sponzetler gibi lastiğe bağlanan çelik teli kuruyorsunuz ve lastik yerine oturuyor kim demiş yer yok diye hem yer var hem tamir kiti var tabiki joylarda yedek lastik opsiyonel ama alsanızda bagaj içinde değil altta dışta

Hocam bagajın dışına takıldığını tahmin ettim ben de. Tahmin değil görülüyor zaten de sorun yedek lastiği oraya nasıl oturtacağız? Anlatmışsınız ama kafamda canlanmadı. Belki de benim araçta aparat eksik bilemiyorum. Çelik telden bahsetmişsiniz benim araçta o yok mesela. Eğer imkanınız olursa müsait olduğunuzda içten ve dıştan fotoğrafını çekip ekleyebilirseniz çok memnun olurum.

Berkay Yağcı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben clio icon 1.5 aracımı alırken stepne opsiyonunu kullanmadım. Dedim yedek lastiği sonra da alırız. Sonra bir baktım lastiği arabanın altına takmamızı sağlayan stepne kilidi de yok. Servise gittim, lastik için ayrı kilit için ayrı para istediler. Bilen varmıdır clio 4 icon için stepne kilidi standartmı opsiyonel mi?

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Bu Nedir arkadaş ya yazık 35 40 milyar para ver clio 4 al yedek lastik yerine köpük versinler opsiyonel istemeyenin de çelik halatını kesmişler gülermisin ağlar mısın.. yazık bea

mstfynl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı alırken teknik ve donanım özelliklerini çok iyi incelemek gerekiyor.stepnenin opsiyonel olduğu, yerine araç tamir kiti olduğu özellikle belirtilmiş. yaptığımız yersiz bir tartışma, ayrıca diğer markalarda da bu var.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar mı değer veriyorlar.Yazık gerçekten ben bu aracımı satarsam ilerde Renault'un yanından bile geçmeyeceğim artık. veririm 10 15 lira daha borca girsem bile mutlu yaşarım.

celal_1433

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
joylarda stepne mi yok ? nasıl yok ya bende var birde stepne çıkarması takması zor diyenler servise gidin gösteriyorlar çokda basit normalde arabayı aldıktan sonra servis gösteriyor nasıl çıkıp taktığını bende öyle yaptılar geçen arabanın kasko parasını vermek için servise gittim adamın biri yeni clio 4 almış onada gösteriyorlardı ayrıca kullanım klavuzunada bakarsanız oradada gösteriyor detaylı olarak