Clio 4 - joy arka kapıya hoparlör ekleme

gokhan_05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce 2015 model Clio 4 sport tourer 1,5 dci 75bg araç alarak aranıza katıldım. 2009 model titanium focusumu satarak clio aldım. Araç performans olarak beklediğimden daha iyi. Araçla ilgili merak ettiğim birkaç husus var. Öncelikle arka kapılarda hoparlör yok. Bunlara hoparlör taktırmak istiyorum. Bu konuyla ilgili daha önce konu açılmış ancak son msj mayıs 2013 tarihinde. O konuda tam açıklığa kavuşturulamamış sanırım. Acaba kapı içlerinde hoparlör bağlantısı mevcut mu? Ayrıca aracıma far sensörü taktırmak istiyorum. İnternette biraz araştırdım takan yerler mevcut. Geçen gün bi aksesuarcıdan da bilgi aldım. Profesyonel olarak yaptıklarını, aracın ruhsatı ile birlikte gelmemi, servisi arayıp bi konuyu soracaklarını ve ona göre bağlantı yapacaklarını söylediler. Daha önce taktıran oldu mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ailemize hoş geldiniz, keyifli ve faydalı forumlar dilerim. Arabanızda hayırlı uğurlu olsun, kazasız, belasız ve arızasız sürüşler. Söz konusu konu hakkında umarım sizi bilgilendirecek, yol gösterebilecek açıklamalar yapılır.:eyv

ozcanur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VMRNLy.jpgbende 2013 joy var.aynen arka kapılarda hoparlör yeri var ama hoparlör yok. teyp tesisatı kapıların soketine kadar geliyor .oradan kablo uzatarak hoparlörleri bağladım.
arka kapıdan çok şahane ses veriyor.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Far sensörü+ foolow me modülü yapan aksesuarcılar var.Mersinde mertmod isimli bi firma kendisi üretim montajını yapıyor.
Sosyal medyada yaptıkları işleri gördüm işçilik iyi gibi geldi.

babuqhtuLu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2013 model joy var arka kapıya kadar kablo çekili fakat bağlantı yaptıracağım arkadaş orjinal teyibin 2 çıkışı olduğunu 4 hoparlörden randuman alamayacağımı söyleyince vazgeçtim. Bağlayan arkadaşlar orjinal teybe mi bağladınız ve performans nasıl bilgi verir misiniz ?

ozcanur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teybin ayarlarını girince sesi sağa sola ayırabildiğiniz gibi,arkaya önede ayırabiliyorsunuz.
buda teybin 4 çıkışı olduğunu gösterir.
ben yaptım oldu .

sagaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki arkadaşlar hoparlör marka ve model tavsiye edebilir misiniz?Bildiğim kadarıyla arkalar 13 inch büyüklüğünde hoparlör takabiliyoruz.

gokhan_05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim :)

gokhan_05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de dün işi ayrıntılı öğrenmek için bir aksesuarcıya gittim. Kapılarda tesisat olduğunu, hoparlör takabileceklerini, 2 adet jameson marka 16 cm hoparlörün olacağını, takma dahil 100 TL olarak fiyat verdi. :)

gokhan_05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de dün işi ayrıntılı öğrenmek için bir aksesuarcıya gittim. Kapılarda tesisat olduğunu, hoparlör takabileceklerini, 2 adet jameson marka 16 cm hoparlörün olacağını, takma dahil 100 TL olarak fiyat verdi. :)