Clio 4 joy ECO tuşu ?

efefurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence aracında mevcut olan kullansın olmayan yaptırmaya uğraşmasın. araç o tuşa uygun olamadığı için koymamış adamlar zaten

Bakın bu zihniyet bizi meraklı ve girişken toplumlardan geri bırakıyor. Kardeşim bu basit bir örnek o tuş orda yoksa demek ki olmaması gerek demek ki uygun değil. Ne biliyomusunuz sadece sen daha fazla para verdin o tuşu aldın araban 1.5 benimkiyle aynı ama 90 hp. vs. Bunlar hep 20 tl si olana 20 liraluk su. 10 tl si olana 10 tl lik su. ama hortum aynı. bize sadece vanayı açmak kalıyor. Ben mesleğim gereği bu tür örnekleri sıklıkla yaşıyorum. Bence kabullenen değil irdeleyen bir zihniyette olamak lazım.
Ama şu durumda vay haline milletimizin....
Saygılar.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim sen olayı ve beni tamamen yanlış anlamışsın. şöyle ki örneğin bu aracı 90 beygirlik bir boş versiyonu olsa ve bu araçta eco tuşu olmasa senin dediklerine sonuna kadar katılırım. fakat 75 beygirlik araçta bu tuş gerksiz ve amacının dışında hizmet veriyor. ya fonksiyonsuz yada fayda yerine zarara sebep oluyor. düz mantık kuralım bu tuş tam olarak karşılamasada anlaşılsın diye böyle tarif ediyorum 90 beygirlik aracın gücünü 75 beygire düşürerek tasarruf sağlıyor araç 75 beygir olunca da 60 beygire düşürecek bu durumda bu kiloda ki araç bu beygirle yürümeyecek. devirsiz kullanıma ve zorlamalara sebep olacak buda yarar yerine zarara sebep olacak. bilmem anlatabildimmi. he sen uygulamak istiyorsan engel olacak halimiz yok. tavsiye isteyene bilgimi aktarıyorum. isteyen değerlendirir isteyen bildiğini yapar

efefurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim sen olayı ve beni tamamen yanlış anlamışsın. şöyle ki örneğin bu aracı 90 beygirlik bir boş versiyonu olsa ve bu araçta eco tuşu olmasa senin dediklerine sonuna kadar katılırım. fakat 75 beygirlik araçta bu tuş gerksiz ve amacının dışında hizmet veriyor. ya fonksiyonsuz yada fayda yerine zarara sebep oluyor. düz mantık kuralım bu tuş tam olarak karşılamasada anlaşılsın diye böyle tarif ediyorum 90 beygirlik aracın gücünü 75 beygire düşürerek tasarruf sağlıyor araç 75 beygir olunca da 60 beygire düşürecek bu durumda bu kiloda ki araç bu beygirle yürümeyecek. devirsiz kullanıma ve zorlamalara sebep olacak buda yarar yerine zarara sebep olacak. bilmem anlatabildimmi. he sen uygulamak istiyorsan engel olacak halimiz yok. tavsiye isteyene bilgimi aktarıyorum. isteyen değerlendirir isteyen bildiğini yapar

Aşırı düz mantık . Beygir nedir tork nedir. Eco açılınca araç nasıl ekonomi yapar. Neyse Saygılar. :)

okeane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

USTA 75 liklerde ECO tuşu yok nerden test ettinde bu sonuçlara vardın yok yokk adamlar sistemi koyuyor ama para alsın diye özellikleri aktif etmiyor cliodaki birçok özellikleri dtt4ll ile açtım kendim yaptım ecoyuda kendim halettim evet eco lambası ekranda yanmıyor çünkü benim düşücem arkasında led ışığı yok çünkü maliyet
Torpido da ışık yok neden maaliyet
Neden stage 1 yazılımla aracım 90lık clioyu geçiyor ? İnsanlar hep pahalı arabaları alsın diye mi he buara da aracım clio 4 (75hp pardon 115 hp 260Nm Tork)

Son düzenleme:

leon1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eco lambasının yanmamasının nedeni panelde led yok (tecrübeyle sabit söküp baktım :D )
eco açıldığı zaman 90bg lik araç 75 beygire yada 75bg olan araç 60 beygire falan düşmüyor gaz pedalı tepkimesi uzuyor kalkışlarda yumuşak kalkış yapıyor ve hızlanmayı ağırdan alıyor hepsi bu.

efefurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

LED yok evet fakat LED konulduğunda da çalışmıyor. Yüzde yüz yazılımsal Denendi. Baskıdevre şeması çıkarıldı komponent listesi dahi çıkarıldı. Hatta olmayan driving style ledleri takılarak çalıştırıldı. (Çok basit değil ledlerden başka eksikler de var.) Tabi ddt4all da aktive edilebildiği için çalıştı eğer Eco ledi de aktive edilebilse oda çalışır. Ama ddt4all Eco LED aktivasyonu yok

Gokhantr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

LED yok evet fakat LED konulduğunda da çalışmıyor. Yüzde yüz yazılımsal Denendi. Baskıdevre şeması çıkarıldı komponent listesi dahi çıkarıldı. Hatta olmayan driving style ledleri takılarak çalıştırıldı. (Çok basit değil ledlerden başka eksikler de var.) Tabi ddt4all da aktive edilebildiği için çalıştı eğer Eco ledi de aktive edilebilse oda çalışır. Ama ddt4all Eco LED aktivasyonu yok

Hocam bende 2018 1.2 75hp de denedim ama lamba yanmıyor. Benimde herhangi bir aktive mi etmem lazım ddt4all üzerinden? Aktif olup olmadığını görebilceğimiz yer varmı? Soketteki dediğiniz renkleri değdirdim ama kullanımda anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

efefurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani şöyle bir durum da var Sizin aracınız Phase 2 2016 sonrası ve en önemlisi 1.2 benzinli. Belki Eco ışığı ve işlevi de deaktif olabilir. Zaten bu motor için eco çokda elzem değil bence. Ben kendi aracımda obd üzerinden motor yükünde dahi görebiliyorum motor yükü max % 70 civarını geçmiyor. eco kapalı iken % 100 e kadar zorluyorum .

ilhank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, hazır burada eco tuşu konusu açılmışken ben de meramımı anlatayım. 2019 model Clio Joy paket 0,9 motor 90 beygir aracım var, henüz birkaç ay oldu alalı. Tuş takılacak yeri söküp baktığımda kabloların olduğunu gördüm, sizce takarsam çalışır mı? Bu konularda çok teknik bilgim yok, bilgilendirirseniz çok sevinirim.