Clio 4 Joy için arka tavan lambası uygulama (Orjinal renault tavan lambası ile)

mertemul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustam bende bu uygulamayı yapmak istiyorum.ortadaki bombeli yerin tam ortasını mı kestiniz.birde lamba nasıl tutturdunuz.kolay gelsin

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok başarılı olmuş tebrik ederim. hakikaten büyük bir eksikti tavan aydınlatması, tam orjinal olmuş :)
reno maliyeti düşürcem diye nerelerden kısacağını şaşırmış :)

mertemul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende megane 3 tavan lambası siparişi verdim gelsin bakalım.beni tek düşündüren kesme işlemi yapabilecekmiyim bilmiyorum :D

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende şu resimde olandan alıp iki yana yapsam mı diye düşünüyorum. ama tavanı delmeyi yemedi gözüm. belki bir oto kılıf deri işleri yapan bir yere götürüp yaptırabilirim sanıyorum..

3B0947291Btre2.jpg

mertemul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ustam konu sahibi yapmış vede güzel orginal olmuş bence şahsi fikrim kenarlara değilde arabanın orginal görüntüsünde ortada olması hem ışık hemde kullanım açısından iyi olur.lambanın görüntüsüde öndeki ile aynı zaten sırıtmaz diye düşünüyorum.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ustam konu sahibi yapmış vede güzel orginal olmuş bence şahsi fikrim kenarlara değilde arabanın orginal görüntüsünde ortada olması hem ışık hemde kullanım açısından iyi olur.lambanın görüntüsüde öndeki ile aynı zaten sırıtmaz diye düşünüyorum.

bendeki tavan lambası led hocam yeni makyajlı kasalardakinden.. öndeki çok uyum sağlayacak bir şeye benzemiyor ortaya takılır ise..

Yasin_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın iç döşemesi siyah olduğu için arka koltuk çok karanlık oluyordu. Lambayı taktım rahat ettim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mertemul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustam şu soket ile şablonu nasıl yaparız.soketi de bulamadım :D

mertemul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soketi buldum ustam sizden sadeec şablon bekliyorum.onuda halledersek süper olucak

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yasin Abi sağ olsun çok güzel fikir ve cesaret verdi. Yolda ufaklıkta olunca arka tarafı aydınlatmak şart oldu :) Bende kısaca nasıl yaptığımı anlatıyım. Aracım 1.5 DCI Icon bu arada.

Öncelikle çıkmacıdan tavan lambası araştırmakla başladım. İnternette biraz araştırma yapınca sıfır gibi satış yapan bazı yerler var. Joy tavan lambasını 35 TL ye aldım. Sanırım meganelarda da kullanılıyor. Sıfır orjinal dediler ama yan sanayi muhtemelen maksat iş görsün.

Önce tavanı kesmek için kalıp çıkarmak gerekiyor. Aldığınız malzemenin çevresinden değil iç tarafındaki kenarından bir kalıp çıkarmalısınız. Yoksa boşluk kalır ve ses yapar.

Tavanı kalıba göre falçatayla kesebilirsiniz. Yasin abinin bahsettiği gibi tam doğru nokta tavanın ortasındaki kıvrımın sonu. Bunu ince bir şiş veya iğne yardımıyla bulabilirsiniz.

Daha sonra elektrikçi arkadaşa teslim ettim ve 15 dk da soketli bir sistem yaptı. Kendiniz de yapabilirsiniz aslında oldukça basit. Ben riske girmek istemedim. Ön tavandan 3lü kablo çekerek kabloyu tavandan kalın kabloyla ile yürüttük. Bu işlemde vakit almadı. Ampulünü de led ile değiştirdim.

Sonuç başarılı ! Herkese tavsiye ediyorum. :eyv

kWXl1W.jpg

YNOAj6.jpg

aG16yz.jpg8dNJ9a.jpgDdya8O.jpgmkJnrR.jpgERyZzA.jpg

Ekli dosyalar

• aG16yz.jpg
    aG16yz.jpg
    396.3 KB · Görüntüleme: 16
  • 8dNJ9a.jpg
    8dNJ9a.jpg
    414.7 KB · Görüntüleme: 0
  • Ddya8O.jpg