Clio 4 joy pakete icon multimedyası taktım ama navigasyon aktif değil

emir bora kayacık

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Aracımız 2012 model Clio 4 joy paket kendi multimedya sistemini değiştirdim çıkma 2013 model icon bir aracın multimedyasını satın aldım ve soketleri tam uyarak direk çalıştı multimedyayı almadan önce forumda biraz araştırma yapmıştım. faz1 araçların soketleri direk uyacağı için tak çalıştır şeklinde uyacağını söylüyorlardı ve direk çalıştı. Forumda araştırma yaparken navigasyonun çalışmayacağını anlamıştım çünkü aracımda gps ile ilgili bir donanım yok ve teybin arkasındaki mavi soket boş kaldı bazı renault yedek parçası satan sitelerde bu parçayı buldum 1000 tl civarında orjinalini alabilirim ilerleyen zamanlarda ama nereye takacağımı bilmiyorum teybi kendim değiştirdim herhangi bi ustaya götürmekten de çekindim doğrusu. GPS için başka bir alternatif varsa onu da kullanabilirim. sadece nereye takıldığını çözemedim. antenle mi ilgili onu da anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
GPS anteni normal radyo anteninden farklı diye biliyorum, onun ayrıca takılması gerekiyor...

• Beğen
Tepkiler: emir bora kayacık

emir bora kayacık

Kayıtlı Üye
45-Manisa

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
O boş kalan sokete uyumlu anten bulman gerekir...

• Beğen
Tepkiler: emir bora kayacık

emir bora kayacık

Kayıtlı Üye
45-Manisa
mustafa abi konuyu hala takip ediyorsan

Eightwood Fakra C GPS anteni, sağ açılı, 3 metre GPS Fakra anteni, Golf GPS navigasyon sistemi, GPS alıcısı, araç DVR GPS modülü, izleme ant
amazondan şu ürünü aldım yurtdışından gelecek. Ürünün satışı bittiği için linkini atamadım maalesef ama soket tipi fakra olduğu için uyacağını düşünüyorum. teybin arkasındaki göğüslük demirine sabitlesem çekim yapar mı acaba. Kendim halletmek istiyorum da forumda 4.1.0 için 2023 haritasını da yükledim. göğüslükten ve direklerden herhangi bir parçayı çıkarmak istemiyorum.

61Y6T4b-LFL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

• Beğen
Tepkiler: *USTA

emir bora kayacık

Kayıtlı Üye
45-Manisa

Eightwood Fakra C GPS anteni, sağ açılı, 3 metre GPS Fakra anteni, Golf GPS navigasyon sistemi, GPS alıcısı, araç DVR GPS modülü, izleme ant
amazondan şu ürünü aldım yurtdışından gelecek. Ürünün satışı bittiği için linkini atamadım maalesef ama soket tipi fakra olduğu için uyacağını düşünüyorum. teybin arkasındaki göğüslük demirine sabitlesem çekim yapar mı acaba. Kendim halletmek istiyorum da forumda 4.1.0 için 2023 haritasını da yükledim. göğüslükten ve direklerden herhangi bir parçayı çıkarmak istemiyorum.

Ürün bugün elime ulaştı ve taktım saat sorunu ve gps sorunu çözüldü orjinal gps’in gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. Clio joy aracına benim gibi media nav takmayı düşünen varsa ben gps antenini tavan lambalarının arkadında cama çift taraflı bant ile oturttum sonrasında sağ direk plastiğini söktüm ve kablosunu direk içindeki kablo yolundan geçirdim kapı fitilini sökerseniz göğüslüğün arkasında birazcık boşluk oluyor ordan kablonun ucunu sarkıttım ve torpidonun üst kısmına elimi sokarak teybin oraya doğru getirdim. göğüslüğün arkasındaki metal göğüslük demirinde denedim ama çok iyi çekmedi. Kabloyu da güzelce gizledim. Bu kadar uğraşmaya değdi mi derseniz bence değdi çünkü arabanın iç görüntüsü çok değişiyor direk navigasyonu da kapatabilirdim ama ben biraz takıntılı olduğum için yapmak istemedim. Sonrasında böyle bi şey denemek isterseniz tecrübemi aktarayım dedim boşuna para harcamayın eli tornavida tutan herkesin yapabileceğini düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: chetaq ve *USTA

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Ürün bugün elime ulaştı ve taktım saat sorunu ve gps sorunu çözüldü orjinal gps’in gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. Clio joy aracına benim gibi media nav takmayı düşünen varsa ben gps antenini tavan lambalarının arkadında cama çift taraflı bant ile oturttum sonrasında sağ direk plastiğini söktüm ve kablosunu direk içindeki kablo yolundan geçirdim kapı fitilini sökerseniz göğüslüğün arkasında birazcık boşluk oluyor ordan kablonun ucunu sarkıttım ve torpidonun üst kısmına elimi sokarak teybin oraya doğru getirdim. göğüslüğün arkasındaki metal göğüslük demirinde denedim ama çok iyi çekmedi. Kabloyu da güzelce gizledim. Bu kadar uğraşmaya değdi mi derseniz bence değdi çünkü arabanın iç görüntüsü çok değişiyor direk navigasyonu da kapatabilirdim ama ben biraz takıntılı olduğum için yapmak istemedim. Sonrasında böyle bi şey denemek isterseniz tecrübemi aktarayım dedim boşuna para harcamayın eli tornavida tutan herkesin yapabileceğini düşünüyorum
Emeğine sağlık kardeşim, gayet detaylı anlatmışsın, yapmak isteyenler için çok faydası olacağına eminim...

• Beğen
Tepkiler: bora_00_9

bora_00_9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Kardeş,
2023 haritayı radyonun harita güncellemesinden mi yaptın. Usb marifetiyle. Harici mi.

emir bora kayacık

Kayıtlı Üye
45-Manisa