Clio 4 kapi nazlaniyor :)

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracın kilidini açtıktan sonra bütün kapılar açılıyor fakat on sağ kapı ilk çekme ile açılmıyor ikinci veya üçüncü çekme ile açılıyor bunun sebebi nedir bilen var mı ? Bir de direksiyon altındaki müzik değiştirme tuşu ileriye gitmek istediğim zaman genelde geriye atıyor Bir iki defa 3 defa bazen yapıyor bazen yapmıyor Bunu neden yapar

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracın kilidini açtıktan sonra bütün kapılar açılıyor fakat on sağ kapı ilk çekme ile açılmıyor ikinci veya üçüncü çekme ile açılıyor bunun sebebi nedir bilen var mı ? Bir de direksiyon altındaki müzik değiştirme tuşu ileriye gitmek istediğim zaman genelde geriye atıyor Bir iki defa 3 defa bazen yapıyor bazen yapmıyor Bunu neden yapar

Kapı olayı eski kasa cliomda başıma gelmişti kapıları söküp yağlamıştı gerekli yerleri elektrkci

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim kapı da zor kapanıyor. Sert vurmayınca kapanmıyor kapılar. sizde de böyle mi ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kapı ve kilit sistemin de WD 40 işe yarar, direksiyon kumandasın da bile işe yarıyor...

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim kapı da zor kapanıyor. Sert vurmayınca kapanmıyor kapılar. sizde de böyle mi ?

Yok hocam normal kapaniyor bide bu birkac kez kapiyi cekip acilma olayı her zaman olmuyor arac 15 dakika falan kilitli kalinca oluyor

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı ve kilit sistemin de WD 40 işe yarar, direksiyon kumandasın da bile işe yarıyor...

Wd40 i nereye sıkmam gerek bu sebepten servise goturmek istemiyorum en az 5 kez servise gittim farkli sebeplerden aracin değişmeyen yeri kalmadi :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Wd40 i nereye sıkmam gerek bu sebepten servise goturmek istemiyorum en az 5 kez servise gittim farkli sebeplerden aracin değişmeyen yeri kalmadi :)

Kilit aksamına ve kapı kollarının hareket eden yerlerine sıkabilirsin ayrıca direksiyon kumandasına boşluklarda biraz fıslatıver düğmedeki takılmalar ve temassızlıklar gidecektir...