Clio 4 kilit korna entegresi ?

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Herkese merhabalar arkadaşlar bilindiği üzere reno clio 4 lerimizde alarm bulunmamaktadır.
Ancak ben hem caydırıcı hem de hava katma acısından diğer modellerde denk geldiğim aracımızı kilitlediğimizde veya açtığımızda korna Uygulamasını yapılabiliyor mu acaba diye öğrenmek istedim.
Örnek olarak video ekliyorum.
m

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
?

renault clio 4 0.9 TCe

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de orjinalden var.eller serbest donanimi olan araclarda var.kornadan ayri bir kucuk buzzer var kilitlenince bip bip yapiyor.yeri ise kapitun altinda sofor tarafinda cam onu plastigin altinda yuvarlak hoparlor gibi bisey .

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bize önerin ne araç Touch paket en azından bişeyler yapabilirmiyiz

renault clio 4 0.9 TCe

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi bir elektrikci roleyle kornaya baglanti yaparak cok rahat halleder yeterki isren anlasin, ampul degistirmekten baska birsey bilmeyen elektrikcilerden olmasin.yada benim aractaki orjinal hoparlorden alip da monte edebilir.hani nasil sonradan alarm takinca kilitleme yada acmaya basinca viyk viyk yapiyor oyle bir sistem yapilacak iste.ister harici hoparlor baglanir ister korna kullanilir.merkezi kilitden roleye tetik alir kapilar kumandayla kilitlenip acilinca bip bip yapar.ayrica kontak cereyanindan da tetik alinir ki araba calisirken, yolda giderken kapi kilitleri acilip kapaninca kro gibi bip bip yapmasin.kisaca isin ilaci iyi bir elektrikci.

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Eyvallah ilgin için teşekkür dediğin gibi bakalım bulabilecekmiyim anlatdigimda anlayan biri olursa yaptiracagim baktım hım kem kum geveliyo eyvallah diyip yolunu bulacağım tekrar tşkler

renault clio 4 0.9 TCe

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün eller serbestle kapı kilitleniyor fakat bip bip sesi çıkmıyor.basina gelen var mi sigorta kutusunda hangi sigorta onundur acaba?