Clio 4 - Kış lastiği zorunluluğu ve lastik ebadı

hidobur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Kış lastiği zorunluluğu özel araçlara da geldi diye biliyorum , sporttourer kullanıcısıyım ebat 195/55/16 aracımda , 205/55/16 takılabilir mi artısı eksisi ne olur , birde önereceğiniz model vs var mı ( uygun fiyat tabiki , michelin iyi demeyin yani :) )

Teşekkürler

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinalden şaşma derim ben numara olarak. petlas kullanıyorum 4 yıldır ve memnunum. fiyatı diğerlerine göre daha uygun. heptende ne olduğu belirsiz bir marka takıp paranızı ve canınızı riske atmayın.

hidobur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En ismi bilindik mantıklı petlas gibi duruyor zaten eyw

orjinalden şaşma derim ben numara olarak. petlas kullanıyorum 4 yıldır ve memnunum. fiyatı diğerlerine göre daha uygun. heptende ne olduğu belirsiz bir marka takıp paranızı ve canınızı riske atmayın.

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
01/04/2017 Tarihli 30025 Sayılı Resmi Gazete Tebliğine göre;
1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında Karayolunu kullanan otomobillere de kış lastiği zorunluluğu gelmiştir. İl içerisinde yetki ise valiliklere bırakılmıştır.
Bu tebliğe göre kış lastiği kullanmamanın cezası 625,00 TL olarak belirlenmiştir.

Ebat konusunda orjinal ebatlar ile kullanımın daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Kış lastiği zaten yakıtı arttırıyor iken, ebat değişiklikleri bu artışı daha da tetikleyecektir.

Marka olarak yaşadığınız yerin kış şartlarını dikkate alabilirsiniz. Bursa'da aman aman bir kış olacağını öngörmediğimden, bilindik ve rakiplerine oranla daha ucuz olan petlası tercih edebilirim.

hidobur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah teşekkürler , benimde İstanbul o sebepten bana da petlas yeter sanırım.

01/04/2017 Tarihli 30025 Sayılı Resmi Gazete Tebliğine göre;
1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında Karayolunu kullanan otomobillere de kış lastiği zorunluluğu gelmiştir. İl içerisinde yetki ise valiliklere bırakılmıştır.
Bu tebliğe göre kış lastiği kullanmamanın cezası 625,00 TL olarak belirlenmiştir.

Ebat konusunda orjinal ebatlar ile kullanımın daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Kış lastiği zaten yakıtı arttırıyor iken, ebat değişiklikleri bu artışı daha da tetikleyecektir.

Marka olarak yaşadığınız yerin kış şartlarını dikkate alabilirsiniz. Bursa'da aman aman bir kış olacağını öngörmediğimden, bilindik ve rakiplerine oranla daha ucuz olan petlası tercih edebilirim.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Kış lastiği zorunluluğu özel araçlara da geldi diye biliyorum , sporttourer kullanıcısıyım ebat 195/55/16 aracımda , 205/55/16 takılabilir mi artısı eksisi ne olur , birde önereceğiniz model vs var mı ( uygun fiyat tabiki , michelin iyi demeyin yani :) )

Teşekkürler

Orjinal ebattan şaşma ben nokian d4 alacağım baya araştırdım

3b04a30e097c05a515e311245910080d.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hidobur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyw orjinal ebeta ok ama bu biraz kasar bizi 250 den aşağı bulamayız herhalde bu lastikten

Orjinal ebattan şaşma ben nokian d4 alacağım baya araştırdım

3b04a30e097c05a515e311245910080d.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Teşekkürler
Kesinlikle 205 takin artisini gorursunuz eksisi olmaz gidipte 195 e para vermeyin gereksiz yere

Yakıt dediğin yakılır

hidobur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte bende asıl o artısı yada eksisi ne olur onu merak ediyorum , eyvallah :)
205 alirsan 1 lastik bedavaya gelir en az.
Surtunme alani genislediginden yol tutusu artar. Fren mesafesi kisalir.
Clio da hic bir eksisi olmaz. %1 yakit tuketimi artirmasini eksiden sayarsan ayri.

Yakıt dediğin yakılır