Clio 4 Kışlık Lastik Önerisi Michelin Alphine A4 Mü Goodyear Ultragrip 8 Mi Almalıyım

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
para varsa en iyisi continental.. bütün testlerde birinci.. ondan sonra michlen alpin ve goodyear olabilir..

Dostum zorunlu olmasa benim hiç niyetim yok. Aslında hala almama niyetindeyim ama en olmadık zamanda çevirirlerse sıkıntı olur. Ancak fiyat da önemli o markalar 300-400 arası sanırım.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum zorunlu olmasa benim hiç niyetim yok. Aslında hala almama niyetindeyim ama en olmadık zamanda çevirirlerse sıkıntı olur. Ancak fiyat da önemli o markalar 300-400 arası sanırım.

fiyatları bilmiyorum.. lastikçilere sormak en iyisi.. geçen karda herkesin kış lastiği ile takıldığı bayırda adam continental kış lastiği ile önü bir iki sağ sol yaptı çıktı bayırı..o zaman hak verdim bende en iyisi olduğuna..testlerdede belli zaten.. fiyat araştırması yapmak lazım ondan sonra bütçeye göre bakılmalı..

16 inç takmak zorunda değilsin pahalıysa.. 4 tane 15 inç kara jant alırsın çıkma ona takarsın.. lastik söktak derdi olmaz..

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün Continental ContiWinterContact TS 850 205/55R16 91H Kış Lastiği taktım aracıma.. Orjinal boyutlarımız 195 55 16 ama servis takabilirsin bizde aynı ebatı takıyoruz dedi...Yakıt Ve yağmur yol performansı C Sınıfı .. Good year falan F sınıfı.. Çok Çok iyi bir lastik aldığıma inanıyorum . şuanda kar performansı deneyemem ama kuru yolda yol tutuşu falan fevkalade , Contieco5 leri aratmayacak gibi . bide ayrıca direksiyon daha bi hafifledi sanki. Şunuda eklemeden geçemicem 205 taban daha bi güzel yaptı aracı ;) Herkese tavsiyemdir... Lastiğin fiyatına gelince heryerde 275-265 arası fiyatla satılıyor. 250 tl + 12 taksitle aldım. Başka bir yerde 240 tlye buldm fakat 5 taksitti o yüzden mecbur 12 taksit aldık. :)

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiyatları bilmiyorum.. lastikçilere sormak en iyisi.. geçen karda herkesin kış lastiği ile takıldığı bayırda adam continental kış lastiği ile önü bir iki sağ sol yaptı çıktı bayırı..o zaman hak verdim bende en iyisi olduğuna..testlerdede belli zaten.. fiyat araştırması yapmak lazım ondan sonra bütçeye göre bakılmalı. 16 inç takmak zorunda değilsin pahalıysa.. 4 tane 15 inç kara jant alırsın çıkma ona takarsın.. lastik söktak derdi olmaz..
185/65/15 olacak bu gidişle zaten.
Arkadaşlar bugün Continental ContiWinterContact TS 850 205/55R16 91H Kış Lastiği taktım aracıma.. Orjinal boyutlarımız 195 55 16 ama servis takabilirsin bizde aynı ebatı takıyoruz dedi...Yakıt Ve yağmur yol performansı C Sınıfı .. Good year falan F sınıfı.. Çok Çok iyi bir lastik aldığıma inanıyorum . şuanda kar performansı deneyemem ama kuru yolda yol tutuşu falan fevkalade , Contieco5 leri aratmayacak gibi . bide ayrıca direksiyon daha bi hafifledi sanki. Şunuda eklemeden geçemicem 205 taban daha bi güzel yaptı aracı ;) Herkese tavsiyemdir... Lastiğin fiyatına gelince heryerde 275-265 arası fiyatla satılıyor. 250 tl + 12 taksitle aldım. Başka bir yerde 240 tlye buldm fakat 5 taksitti o yüzden mecbur 12 taksit aldık. :)
Hayırlı olsun, kazasız belasız. 1000 lira bütçeye uygun değil ;)

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
185/65/15 olacak bu gidişle zaten.

Hayırlı olsun, kazasız belasız. 1000 lira bütçeye uygun değil ;)

valla hocam sonuçta 1 kerelik birşey değil 4 ayda benm yapacaım km 2500 ü geçmez. 4-5 sene gider bana bunlar.. :) sonuçta can taşıyoruz olmuşken iyisi olsun diğer markalarda o kadar ucuz değil gerçekten 205 55 16 petlas bile 210 tl :)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla hocam sonuçta 1 kerelik birşey değil 4 ayda benm yapacaım km 2500 ü geçmez. 4-5 sene gider bana bunlar.. :) sonuçta can taşıyoruz olmuşken iyisi olsun diğer markalarda o kadar ucuz değil gerçekten 205 55 16 petlas bile 210 tl :)
205 55 16 taktırdık meg 3 e bridgestone 230 tl den bizde. hakkaten fiyatlar nedir böyle ya . ama şart bence de :eyv

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
205 55 16 taktırdık meg 3 e bridgestone 230 tl den bizde. hakkaten fiyatlar nedir böyle ya . ama şart bence de :eyv

Elbette doğru söylüyorsun dostum can taşıyoruz. Trafiğe çıkınca kendimiz olduğu kadar karşı taraftan da sorumluyuz. Ancak piyasayı canlandırmak, birilerinin cebini doldurmak, takmayana veya takamayana ceza yazarak devlete gelir elde etmek gibi sebepler bence daha etkili. Lastik fiyatları hamsiden lüfere fırlıyor :) 54 ilde zorunlu ya İzmir'den 45 dk.'lık yol ile Manisa'ya giden şehir girişinde çevirmeye takılırsa ne yapacak? :)

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'ya ilk kar yağdığı gün evin yokuşunu çıkmak adına mecburiyetten TOYO TİRES GSİ 5 195*55*16 (japon malı) lastik 190 tl ye taktırıldı, tek sorun ses ve başındaki GS harfleri yinede tavsiye ederim güzel lastik...

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elbette doğru söylüyorsun dostum can taşıyoruz. Trafiğe çıkınca kendimiz olduğu kadar karşı taraftan da sorumluyuz. Ancak piyasayı canlandırmak, birilerinin cebini doldurmak, takmayana veya takamayana ceza yazarak devlete gelir elde etmek gibi sebepler bence daha etkili. Lastik fiyatları hamsiden lüfere fırlıyor :) 54 ilde zorunlu ya İzmir'den 45 dk.'lık yol ile Manisa'ya giden şehir girişinde çevirmeye takılırsa ne yapacak? :)

77 tl ceza yiyecek ilk seferde.

mhmt06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
185 /65/15 lassa snoways era tanesi 120 tlden aldım .dandik markalardada en ucuz bu fiyat vardı pazarlıkla lassayı bu fiyata alabildim.lassa iyidir :servis