Clio 4 km Gösterge Sıfırlama Resetleme

şahmerdan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

Clio 4 aracın göstergesini başka bir yol bilgisayarı bozuk clio 4 e acaba ekrandamı sorun var diye taktım, göstergesi bozuk araç 160000 deydi, diğer araç ise 22000 deydi. neyse sonrasında geri getirdim yerine bi taktım ekranı 160000 görünüyor 22000 deki araba, meğer göstergedeki değer ile abs beynindeki değer karşılaştırılıp en yüksek değer ekranda yazıyormuş, araba 10 dakkikada 130 bim km yaptıhihi bunu ekranı resetlersem direk abs den gerçek değeri yazar ekrana, fakat bunu nasıl yapacağımı bulamıyorum bilen var mı?

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun :) servis çözer bu işi. ha bi ihtimal akü kutup başlarını söküp takınca elektronik kısmı sıfırlanabilir mi acaba :soru

şahmerdan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağolun:) kutup başını söküp bekledim düzelmedi:) hatta kutup başını sökünce bide radyo kod istedi neyseki onu halletim kendim kolaymış, bi servise sorayım ben doğru diyorsunuz. araba 2016 çıkış acaba garantisini bozarmıyım servise götürürsem, yetki dışı müdahaleden falan.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kilometreyi şanzımandan okuyor senin düzeltmen imkansız servis belki düzeltebilir.
Km düzenbazlığını engellemek için böyle bir çalışma yapmışlar...

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağolun:) kutup başını söküp bekledim düzelmedi:) hatta kutup başını sökünce bide radyo kod istedi neyseki onu halletim kendim kolaymış, bi servise sorayım ben doğru diyorsunuz. araba 2016 çıkış acaba garantisini bozarmıyım servise götürürsem, yetki dışı müdahaleden falan.
herhangi bi şey diyeceklerini sanmıyorum ama sorarlarsa durumu anlatırsınız. servis ile aranız iyiyse hallederler.