Clio 4 kulaklık sistemi hak.

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tehlikeli diyerek konuyu başka bir boyuta getirdiniz, bende devam edeyim. Gece Marmarisden çıkmışsın, Yol Aydın girişinden Bandırmaya kadar çift yön üç şerit, eşin çocuğun uyumuşlar, uykunu dağıtacak kulaklarına hitap edecek, muzik dinlemek istiyorsun, ama arabadakileri de rahatsız etmeden. Gelen geçeni arkadan takip edeni, sağından, solundan geçeni, seni yakından takip edeni algılamak için kulaklarına mı ihtiyacınız olacak gözlerinize mi?

gözlerime + gözlüklerime :D

memo_16

Bilgi Girilmemiş
Tehlikeli diyerek konuyu başka bir boyuta getirdiniz, bende devam edeyim. Gece Marmarisden çıkmışsın, Yol Aydın girişinden Bandırmaya kadar çift yön üç şerit, eşin çocuğun uyumuşlar, uykunu dağıtacak kulaklarına hitap edecek, muzik dinlemek istiyorsun, ama arabadakileri de rahatsız etmeden. Gelen geçeni arkadan takip edeni, sağından, solundan geçeni, seni yakından takip edeni algılamak için kulaklarına mı ihtiyacınız olacak gözlerinize mi?
abi ben bişey demedim yanlış anlamanı istemem, sadece kişisel fikrimi söyledim, karar senindir nasıl kullanmak istersen öyle kullan tabi kaç yıllık şöförüm diyorsun elbet bir bildiğin vardır :eyv

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O halde kişiden kişiye değişir diyelim. Mİsal; ben öğrenciliğimde kulaklıktan müzik dinlerken uyuyakalırdım. Araba kullanırken hiç denemedim ama benim için risk:)

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
abi ben bişey demedim yanlış anlamanı istemem, sadece kişisel fikrimi söyledim, karar senindir nasıl kullanmak istersen öyle kullan tabi kaç yıllık şöförüm diyorsun elbet bir bildiğin vardır :eyv

Biliyorum kişisel fikrini söylediğini, bende kızmadım yada tepki vermek için yazmadım bu yazıyı, sadece uzun yolda kulaklarınızın mı? yada göz ve gözlerinize dayalı olarak anlık reflexlerinizin mi? sizin ve yanınızda olanların hayatlarını kurtarabileceğinin tezini ortaya attım ben.

Babam araba alıp Istanbul'da taksi olarak çalışmaya başlamadan önce otobüs şoförlüğü yapmış yıllarca, uzun yol konusunda bir çok engin tecrubeleri vardı. Bu püf noktalarını bana devamlı enpoze etti durdu. Uykumuz geldiğinde dinlenme tesislerinde bir gripin atardık, yola devam ederdim derdi örnek, gripinin yan etkilerini okuduğumda uyarıcı etkisi olduğu görmüştüm..

Son düzenleme:

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi o kulaklik girisi degil aux girisi diye biliyorum ben yani herhangi bir mp3 calari cift tarafli stereo jack ile bagliyorsun

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Abi o kulaklik girisi degil aux girisi diye biliyorum ben yani herhangi bir mp3 calari cift tarafli stereo jack ile bagliyorsun

Bende öyle tahmin ettim, cd calar v.b. bir aleti kullanmak için olduğunu düşünüyorum. Kulaklık görevi yapıyor...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Uzun yolda dediginiz gecerli olabilir ama sehir icinde kulaklara da ihtiyac oldugunu dusunuyorum kesinlikle ya da soyle diyelim fazla tedbir goz cikarmaz:)

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben o çıkışı aux diye biliyordum :)

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Uzun yolda dediginiz gecerli olabilir ama sehir icinde kulaklara da ihtiyac oldugunu dusunuyorum kesinlikle ya da soyle diyelim fazla tedbir goz cikarmaz:)

Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum buna, bende bu konu hakkında yazarken "uzun yolda otoban ve bölünmüş yollarda" diye her defasında üstüne, basa, basa yazdım..