Clio 4 media navigasyon güncellemesi nasıl yapılır ?

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle anlatıyım

Önce araçtan parmak izi al daha sonra pc üzerinden programı çalıştır flash belleği tak güncellemeyi sistem bulup yüklemen için uyarı vericek o kısımdan sonra sistem seni zaten yönlendirir iş bitiminde araca gidip güncelleme işini yapabilirsin

( Lakin aracın 3 ayı geçtiği için haritayı güncellemeyebilir sistem güncellemesini yapar sadece )
kubilay bilgisayara usb bağladım ama sanırım arabaya bağlamak gerekiyor? programı indirdim sürücü bulamadı diyip duruyor.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle anlatıyım

Önce araçtan parmak izi al daha sonra pc üzerinden programı çalıştır flash belleği tak güncellemeyi sistem bulup yüklemen için uyarı vericek o kısımdan sonra sistem seni zaten yönlendirir iş bitiminde araca gidip güncelleme işini yapabilirsin

( Lakin aracın 3 ayı geçtiği için haritayı güncellemeyebilir sistem güncellemesini yapar sadece )

parmak izi al derken? r link değil benim ama? ben zaten haritadan güncelleme kısmında usb ye aktardım bilgileri ama devamını bilgisayar üzerinden yapıcam sanırım

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-LİNK olmadığını biliyorum.

Güncelleme için parmaz izi alman şart kardeşim daha sonra seninde söylediğin gibi diğer işlemler Bilgisayar üzerinden
sağlanıcak..
parmak izi al derken? r link değil benim ama? ben zaten haritadan güncelleme kısmında usb ye aktardım bilgileri ama devamını bilgisayar üzerinden yapıcam sanırım

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-LİNK olmadığını biliyorum.

Güncelleme için parmaz izi alman şart kardeşim daha sonra seninde söylediğin gibi diğer işlemler Bilgisayar üzerinden
sağlanıcak..

son bir sorum olacak valla çok lafa tutmuş gibi hissettim ama parmak izi nasıl alıcaz:))

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç alakası yok Kardeşim istediğin kadar sor ve yaz smile.png

Hemen O işlemlerden'de bahsediyim Şimdi 8 GB yada üstü bir flash bellek ile araca inip Flashı bağla Nav seçeneğine gir orda son menüde harita güncelleme seçeneği var ona
tıklıyarak menüye gir.

Hemen sonra üst kısımda Güncelle seçeneğini göreceksin onada tıkladıktan sonra Flash belleğe parmak izi yani güncelleme yapabileceğin bir sistem geri yüklemesi yapacak bittikten sonra Flashı çıkartıp Bilgisayara bağla ve Tolboax programına giriş yap.

Flashı takar takmaz bir uyarı alacaksın zaten sistem otomatik olarak buluyor o işlemide bitirdikten sonra araca Tekrar dön ve ''ARACINI MUAKKAK ÇALIŞTIR'' Flash belleği tak ve gelen seçeneklerden hemen Sistem güncellemesini yap işlemler sadece bu kadar smile.png

Kolay gelsin yine yardım almak istersen Facebook'tan bana ulaşabilirsin. redface.png

dj_knaap

Murat YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR R-NAV SİSTEMİNİN GÜNCELLEMESİNİ BAŞARI İLE GEÇEKLEŞTİRMİŞ BULUNMAKTAYIM.

GÜNCEL R-NAV SÜRÜMÜ: 4.0.2
GÜNCEL HARİTA SÜRÜMÜ: TÜRKİYE 2012 Q4 'tür

Cihaz ve Harita sürümleri yukarıdaki gibi olmayan arkadaşlar veya mevcut harita sürümü TÜRKİYE 2012 Q2 olan arkadaşlar harita sürümlerini TÜRKİYE 2012 Q4 'e yükseltebilirler.

( Yeni yollarla )KEYİFLİ SÜRÜŞLER DİLERİM...
:eyv

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR R-NAV SİSTEMİNİN GÃœNCELLEMESİNİ BAŞARI İLE GEÇEKLEŞTİRMİŞ BULUNMAKTAYIM.

GÜNCEL R-NAV SÜRÜMÜ: 4.0.2
GÃœNCEL HARİTA SÃœRÃœMÃœ: TÃœRKİYE 2012 Q4 'tür

Cihaz ve Harita sürümleri yukarıdaki gibi olmayan arkadaşlar veya mevcut harita sürümü TÃœRKİYE 2012 Q2 olan arkadaşlar harita sürümlerini TÃœRKİYE 2012 Q4 'e yükseltebilirler.

( Yeni yollarla )KEYİFLİ SÃœRÃœŞLER DİLERİM...
:eyv

Haritayi Ucretli mi ucretsizmi guncellediniz ?

İconcanımın R-Nav Multimedia Sisteminden Tapatalk 2 İle Gonderildi

dj_knaap

Murat YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haritayi Ucretli mi ucretsizmi guncellediniz ?

Tamamen ücretsiz olarak güncellemesini gerçekleştirdim zaten Renault Media Nav Toolbox programında da ücretsiz olarak geçmiş işlemlerimde görünüyor. sende mutlaka güncelle Kubilay

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamen ücretsiz olarak güncellemesini gerçekleştirdim zaten Renault Media Nav Toolbox programında da ücretsiz olarak geçmiş işlemlerimde görünüyor. sende mutlaka güncelle Kubilay

Benim bildigim kadari ile araci aldigimiz tarihten itibaren sadece 3 ay icerisinde ucretsiz guncelliyebiliyorduk su an ucretli diye biliyorum

Aracinizi ne zaman aldiniz.?

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimi aldim alali sadece 2 defa guncelliyebildim r navi sistem guncellemesi ucretsiz harita ucretli cikiyor karsima bilgisayarima kavusur kavusmaz deniyecegim