Clio 4 -MN Evolution

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımda multimedya sistemi olarak Media Nav Evolution mevcut, sürümü de 7.0.5. Şöyle bir sorunum var, Windows işletim sistemli bir bilgisayarım yok, MacOS kullanıyorum. Bu yüzden Toolbox işime yaramıyor. Cihazımı güncellemek istiyorum, sizce nasıl yaparım?

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Güncellemeden kastınız nedir? Cihaz ana yazılımı mı? Navigasyon güncel harita mı? Sadece cihaz ana yazılımı ise;
9.1.3 en son güncel sürümü bu adresten indirdikten sonra FAT32 formatlı bir USB bellek içerisine indirdiğiniz upgrade.lgu dosyasını aktarın. Daha sonrasında usb belleği MediaNAV üzerine takın. Cihaz dosyayı algılayıp yükleme yapılsın mı diye onay ister, onayıda verdikten sonra cihaz kurulumu yapar kendini yeniden başlatır ve yeni sürüme cihazı yükseltmiş olursunuz. (bu işlemler öncesine aracı mutlaka çalıştırın ve hiç bir kesinti olmamasına dikkat edin)

https://drive.google.com/file/d/1EzWGAvJC-vp-sC6W3TvUUwXO87_V7A5P/view?usp=sharing

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Güncellemeden kastınız nedir? Cihaz ana yazılımı mı? Navigasyon güncel harita mı? Sadece cihaz ana yazılımı ise;
9.1.3 en son güncel sürümü bu adresten indirdikten sonra FAT32 formatlı bir USB bellek içerisine indirdiğiniz upgrade.lgu dosyasını aktarın. Daha sonrasında usb belleği MediaNAV üzerine takın. Cihaz dosyayı algılayıp yükleme yapılsın mı diye onay ister, onayıda verdikten sonra cihaz kurulumu yapar kendini yeniden başlatır ve yeni sürüme cihazı yükseltmiş olursunuz. (bu işlemler öncesine aracı mutlaka çalıştırın ve hiç bir kesinti olmamasına dikkat edin)

https://drive.google.com/file/d/1EzWGAvJC-vp-sC6W3TvUUwXO87_V7A5P/view?usp=sharing

Tabiiki ana yazılım. Dün başlığınızdan dosyayı indirdim fakat USB'yi araca takınca "Medya bağlantısı bulunamadı." hatası veriyor, güncellemeyi görmüyor. Önce cihazı son sürüme güncellemek istiyorum yani sizin paylaştığınız sürüme daha sonra güncel harita yüklemek istiyorum.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
USB Belleğin içerisine bir mp3 atıp dener misiniz? Cihaz mp3 oynatacak mı? Yoksa oynatamayacak mı? Oynatamaz ise, sizden ricam usb belleğin dosya formatından emin olmanız. FAT32 olmalı;

Şu linki incelerseniz burada usb belleği mac üzerinde nasıl FAT32 formatına getireceğinizi anlatan görsel bir anlatıp mevcut;
https://www.admfactory.com/how-to-format-usb-flash-drive-to-fat32-in-mac-os/

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı bir USB ile güncelleyebildim, teşekkür ederim.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Genç merhaba media pulus konusunu bana kitlemişsin sorun nedir. (Negatif bir yorum nedeniyle ? )

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kim neyi kitlemiş anlamadım?
Link demek istedim sabitlersen sevinirim başarılı bir çalışma yapmışsın emeğine sağlık. Türkçe olması ayrıbir başarı. Bu türkçe dili yunus emre beyin sunmuş olduğu media skine uygulama şansın olabilirmi.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Link demek istedim sabitlersen sevinirim başarılı bir çalışma yapmışsın emeğine sağlık. Türkçe olması ayrıbir başarı. Bu türkçe dili yunus emre beyin sunmuş olduğu media skine uygulama şansın olabilirmi.

Tabi dm'den diğer uygulamayı download edebileceğim link paylaşabilirseniz, bir incelerim neler yapabiliriz.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş