Clio 4 modelleri hakkında yardım lütfen ?

trejemu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar, nasipse 1.5 dci clio 4 almayı planlıyorum. Ancak model konusunda henüz kararsızım. Eğer sıfır km de karar kılarsam bütçem ancak joy modeline yetiyor. İcon ya da touch için daha düşük modelleri tercih etmem gerekli.
Merak ettiğim şu, güncel fiyat listelerinde touch modelini ve 90 beygirlik 0.9 benzinli modelinin göremiyorum acaba bu modeller artık üretilmiyor mu?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dci alacaksaniz 75 ve 90 bg leri test etmeden karar vermeyin sonradan pisman olmamak icin.her ikisini de ayni yollarda kullandim.75 bg daha gec topluyor yuk binince zorlanabiliyor.yine de karar sizin bir deneyin.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadasim sakin ama sakin benzinli alma bu 1. Ikinciside joy cok bos araba bence sifir almak yerine temiz ikinci el icon alman daha mantikli olacaktir. Mesela ben sfir aldim 2 hafta sonra kaza yaptim sol arka kapi ve camurluk degisti. Hooop oldumu degisenli ikinci el...

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle dizel öneriyorum. Benzinli model alanların bir süre sonra LPG taktırmaya başladıklarını görüyoruz. LPG.li araç da ayrı bir dert. Ekonomik olduğu doğru ama bir sürü teknik sorun da yaşatabiliyor. Bir yerden gaz kokusu duyunca tedirginlik yaşıyorsun. Benimkinden mi, başka araçtan mı bu koku diye. En çok da kapalı otoparklara alınmamak sıkıntı yaratıyor. Cadde ve sokaklarda park yeri arıyorsun. Kasım 2014'de sıfır Dci 75 Bg. Joy modeli Clio alarak oh dedim. Rüzgar sesi dışında bir sorun yaşatmıyor. Yakıt tüketimi çok tatminkar. 2 yıllık gerçek motorin tüketim ortalamam 4,82 lt/100 km. (1096 lt.motorinle, 22.737 km.) Benim gibi aldığı aracı 8-10 yıl kullanan biriyseniz, yani aracı kısa vadede satmayı düşünmüyorsanız biraz daha fazla ödeyerek kesinlikle dizel alın derim.

trejemu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maninwar inceledigim kadari ile joy modellerinde 90 beygir yok. Sattigim arac 65 beygirlik clio3 1.5 dci idi. Hiz yapmayi seven, agresif bi kulanici degilimdir o yuzden 75 beygirlik modelin bana yetecegini dusunuyorum.

Y_nokta_T oncelikle gecmis olsun, icon un 1-2 yas dusuk kmli olanlari beni asiyor da, touch dusunuyorum ama bi fiyat karsilastirmasi yapmak amaci ile baktigimda renault fiyat listesinde goremiyorum. Sanirim touch modeli uretilmiyor artik.

arslan.nalsra katiliyorum. Aynen temiz bi arac alayim 8-10 yil kafam rahat olsun dusuncesindeyim. 2. El arac almayi sevmiyorum hic ama o kadar para verdikten sonra da tutip celik jantsiz, ekransiz vb. Model almak ta isyemiyorum. O yuzden icon a gore dahnuygun olan touch modeli uzerinde yogunlasiyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet joy dci ler 75 bg.2.el alacaksaniz iconuna gucunuz yetiyorsa icon alin cunku joy ile arasindaki farklari sonradan cok para harcamaniz gerekir.tabi maddiyat meselesi.ama oncelik bence dizel olsun joy olmus icon olmus o 2. Planda maddiyata bagli tercih.

trejemu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah hocam sagolasin.