Clio 4 Motor Yağı Sorunu

Muratgokhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar 2016 model 15bin km de 1.2 benzinli clio 4 araç satın aldım. Bakımları yetkili servisinde 3 ay once yapılmış faturaları mevcut fakat expertize götürdüğümde aracı motor yağ kapağına baktıklarında krema kıvamında bir görüntü ile karşılaştık sanki motor nem yapıyormuş gibi kapaktada terleme vardı. Yetkili servise sorduğumda 1.2 motorlarda karter havalandırması olmadığı için normal olduğu söylediler. Önceden karşılaşan yada konu hakkında fikri olan varmı?Motor su haznesinde yağ yok, yağ çubuğuna baktım oradada temiz yağ mevcut köpük vs yok. Daha garantisi devam ediyor. Teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/dPPymn.jpg
http://i.hizliresim.com/j88kmD.jpg

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bu durum genelde kısa mesafe kullanılan araçlarda görülüyor.motor yağ dolum kapağı üst seviyede olduğu için yağ buharı bu bölgede bu tarz görüntülere neden oluyor

34VR1415

Muratgokhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir problem yaşarmıyım servise götürmeliyim? Yağ değişimi yada kontrol vs için? Motoro bir zarar gelmesinden korkuyorum.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durum genelde kısa mesafe kullanılan araçlarda görülüyor.motor yağ dolum kapağı üst seviyede olduğu için yağ buharı bu bölgede bu tarz görüntülere neden oluyor

34VR1415

Konu hakkında bilgim Yok fakat. 1 seneyi bile doldurmamış büyük ihtimal. Bu araçla 15 bin km yapmışlar. Kısa mesafe sürmeleri mümkün değil ki ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Muratgokhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yaklaşık 1.5 yaşında genel olarak hep şehir içi kullanılmış ama serviste yağı 3 ay önce değişmiş, bu sürede bunu yapması ilginç geldi, gerçi arabayı sıfır almış olsaydım oraya bakmak aklıma bilr gelmezdi:)) servise bırakacağım yarın.

Muratgokhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 1.2 benzinli kullanan arkadaşlardan bakan oldumu hiç? Durum sizde nedir?

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 Yen'i kasa 1.2. 6 bin kmde. Aralıkta aldım. Bir sorun yok bende.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Konu hakkında bilgim Yok fakat. 1 seneyi bile doldurmamış büyük ihtimal. Bu araçla 15 bin km yapmışlar. Kısa mesafe sürmeleri mümkün değil ki ?

Son konulan yağ ile ilgili bir sorun da olabilir belki marka takliti bir yağdır

34VR1415

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede 2015 model 1.2 joy var.16000 kmde.sen yazınca merak edip baktım.bendede aynı şekilde resimdeki gibi kremsi bişey var.bende aracı 12000 kmde yetkili servite bakıma soktum

Muratgokhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motorun içinde su buharı oluştuğundan oluyor dedi servis bu motorlarda olan bir durummuş ama araştırmaya devam ediyorum. Başka karşılaşan oldumu arkadaşlar?