Clio 4 Otomatik Kararan Dikiz Aynası

akyuz6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar

Clio 4'e Megane II veya Megane III olmadı Fluence aynası takılabiliyormuş. Zaten hepsi aynı :)

Araç icon donanım. Sensörler mevcut. Tek Merak ettiğim ayna cama sabitlenmiş. oradan nasıl çıkartabiliriz cama zarar vermeden ?

Teşekkürler

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Serviste hallederler...

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi vidalı değil ise böyle spreyler var sıkıyorsun yapışkanı söküyor bi soruştur belki yardımı olur

Kergit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ayna nasıl cama sabit anlamadım?
Ben joy donanımlı aracımda aynayı daha iyi sabitlemek için kapı döşemesini söktüm.
Gayette sökülüp takılabilir ordan. ben sıkıp kapattım

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ayna nasıl cama sabit anlamadım?
Ben joy donanımlı aracımda aynayı daha iyi sabitlemek için kapı döşemesini söktüm.
Gayette sökülüp takılabilir ordan. ben sıkıp kapattım

Kapidaki aynalardan degil abi icerideki dikiz aynasi dan bahsediyor

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar

Clio 4'e Megane II veya Megane III olmadı Fluence aynası takılabiliyormuş. Zaten hepsi aynı :)

Araç icon donanım. Sensörler mevcut. Tek Merak ettiğim ayna cama sabitlenmiş. oradan nasıl çıkartabiliriz cama zarar vermeden ?

Teşekkürler

Megane 2 kararan ayna uyuyormu acaba?

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatıyorum müsadenizle. Bu ara otomatik kararan dikiz aynası olayına ben de biraz kafa yordum. Baktım araştırdım megane 3, fluence ve clio hatta latitude dikiz aynaları hep aynı.

Şurada bu işlemi yapan bir vatandaşın çektiği video var.

Bugün merak edip ayna kapaklarını çıkarttım ve altyapı olup olmadığına baktım. Aracım icon donanım makyajlı kasa. Otomatik kararan ayna için gerekli elektrik soketi benim araçta mevcut DEĞİL. Sadece dijital klimanın sensörü ve yağmur sensörü için soket mevcut. Yani bu aynayı almak istersem tavan lambasından hat çektirmek gerekiyor.

İnternet üzerinde 250-300TL arasında fiyatlarla satılıyor bu aynalar.

Sıfır araca opsiyon olarak eklenen Park Asistan Paketi (Elektrokrom Ayna + Ön Arka Park Sensörü + Geri Görüş Kamerası) fiyatı ise 1600 TL. Bu fiyata değmez diye düşünüyorum. Garanti bitene kadar aracı satmaz isem bu aynadan takmayı düşünüyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kendim taktım uzun süredir kullanıyorum.tavsiye ederim en ile yarayan donanımlardan biri ,bu reno icon donanıma neden koymamış anlamıyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Isı tabancası ile yanlardan ve camın dışından ısıtarak çıkarabilirsiniz.Ancak havalar soğuk.İşlemi yaparken ısıyı geniş yüzeye yayarak ısıtmaya dikkat edin.