Clio 4 otomatik kliması olanlara bir soru?

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar clio 4 icon model kullananlara bi soru sorucam otomatik klima ayarında 3 seçenek var ya hanibirincisi yukarı ok=camlara hava akışı yapıyo 2.seçenek ortadaki ok=sürücü ve yolculara hava akısı 3. seçenek ise aşagı ok= ayaklara hava üflüyo. şimdi burda sorun yok calısıtıyorum tamam ama şöyle bişey denedim:aynı anda hem camlara hava üflesin hem de sürücü ve yolculara üflesin diye hem yukarı ok tusuna hem de ortadaki ok tuşuna bastık ama farketimki her iki düğmeye de basmama ragmen camlara hava üflüyo ama sürücü veyolcu tarafına üflemiyo. teker teker denedigimde yani sadece yolculara üflemesiicimn orta ok secenegini secinde yolcu ve sürücüye üflüyo gayet güzel ama aynı anda hem cam hem sürücü ve yolculara üflemiyo sadece cama ufluyo. aynı olayı sürücü ve ayaklara üflemesi icin yaptıgımda hem orta hem aşagı ok tusuna bastıgımda ikisene de üfluyo ama dedigim gibi hem cama hem yolcu kısmına aynı anda uflemiyo..
sizde durum nedir bi deneermisiniz ya da deneyen var mı? umarım anlatabilmiş,mdir

reymus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikinci seçenek hem camlara hemde sürücü ve yolcu kısmına hava akışı sağlıyor.

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikinci seçenek hem camlara hemde sürücü ve yolcu kısmına hava akışı sağlıyor.
2.seçenek yani ortadaki ok işaretini secersek sadece surucuve yolculara ufluyo yani kabin içine dogrudan. benim sordugum hem 1.secenegi hem 2. secenegi beraber secersek sizde ne oluyo.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiçbir ısıtma sisteminde hem yolcuya hem cama ısı vermez. Havanın gideceği yönü belirleyen panellerin yapısı buna engel. Hemen her araçta durum böyledir. Sadece ön cam buz çözücüyü açarsanız klimayla beraber sistem çalışır. Biraz cama biraz içeriye üfler. Umarım anlatabilmişimdir :)

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiçbir ısıtma sisteminde hem yolcuya hem cama ısı vermez. Havanın gideceği yönü belirleyen panellerin yapısı buna engel. Hemen her araçta durum böyledir. Sadece ön cam buz çözücüyü açarsanız klimayla beraber sistem çalışır. Biraz cama biraz içeriye üfler. Umarım anlatabilmişimdir :)
hocam teskkur ediyorum eski aracımda manuel klima vardı ve evet haklısınız onda da hem cama hem kabin icine ufleme yoktu otomatik olunca kafam karıstı bşraz:)

ugenc77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 1.5 dci icon modelini aldım bende bugün 3.günüm:)
teslim alırken bu konuyu biraz yüzeyselde geçtik.
bu konuda detaylı bilgi verebilecek arkadaşlar olur ise çok sevinirim.

* ilk olarak klima düğmesi üzerinde kırmızı yanıyorsa sanırım kapalı demek doğrumudur?
* ikinci olarak özellikle bu mevsimde klimayı kullanmadan ortam ısısını nasıl arttırabiliyoruz. ve ortam ısısını belirledikten sonra bu da otomatik olarakmı ortam sıcaklığını sağlıyor.
* konuyla ilgisiz ama yakıt deposu 45 litre görünüyor. aracı alıp full doldurttuğumda 50,06 litre yakıt aldı. bu normal midir.

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 1.5 dci icon modelini aldım bende bugün 3.günüm:)
teslim alırken bu konuyu biraz yüzeyselde geçtik.
bu konuda detaylı bilgi verebilecek arkadaşlar olur ise çok sevinirim.

* ilk olarak klima düğmesi üzerinde kırmızı yanıyorsa sanırım kapalı demek doğrumudur?
* ikinci olarak özellikle bu mevsimde klimayı kullanmadan ortam ısısını nasıl arttırabiliyoruz. ve ortam ısısını belirledikten sonra bu da otomatik olarakmı ortam sıcaklığını sağlıyor.
* konuyla ilgisiz ama yakıt deposu 45 litre görünüyor. aracı alıp full doldurttuğumda 50,06 litre yakıt aldı. bu normal midir.
hocam el,mden geldigince cevap vereyim..
1:evet ac dugmesi kırmızıysa kapalı demektir
2:auto düğmesine basınca klima otomatige baglıyo ordan ayarlayabilirsin
3:yakıt deposu 45 litre ama birde depo agzından depoya giden bogaz var pompacılar genelde bogaza kadar dolduruyolar ondan 50 litre almıstır ayrıca benzin alırken pompa tık dediginde cıkarmak gerekiyor daha fazla yukleyince bogaz dolar be arac seyir halindeyken depo kapagının ordan sızma yapar hem yakıt bosa akar hem de aracın şamandırası bozulur. benim basıma geldi

srknzfr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hem cama hem sürücü ve yolcuya hava vermez ancak hem cama hem ayaklara verir..

RAMAZAN1979

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam 1.2 icon var bende klima olayını bilmediğim için ışık hep sönük binmişim araca bir zararı olmuşmudur sıcak havayı hergün açıyordum klima açıkmış haberim olmadı bir arkadaş söyleyince farkettik

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aracı ilk aldığımda kasım ayı idi ve yaz gelipte soğuk a ihtiyacım olana kadar fark etmedim bu durumu ve öyle kullandım. aracım 90 lık dizel olduğu için performans kaybı da yaşamadığım için de fark edemedim veya dikkatimi çekmedi. normalde çoğu araçta ışık yanıkken aktif olur alışkanlığından dolayı tuşun üzerindeki ac off yazısınıda okumamışım. dolayısı ile hiç bir zararı olmaz araca. cebinize olan ekstra yakıt sarfiyatını saymazsak.