Clio 4 sahipleri bakabilir mi helezon konusu?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracının helezonları çok sert 2012 model 90 binde.hatta önceki sahibi acaba spor yay mı taktı diye şüphelendim.görebildiğim kadarıyla orjinal yaylar var.ama tabi soğuk pres yada kesme yapılmış olabilir.şüphelenme nedenlerin; aracı elimle bastırınca çook zor esnetiyorum nerdeyse hiç esnemiyor, araç öyle çok alçak durmuyor ama 16 jant ve 205 55 16 lastik olmasına rağmen kasislerde ve yokuş iniş bitimlerine ön lip sürtüyor ama ilginç ki teker ve ön çamurluk arasından yatay olarak elim giriyor.yoldaki çukur ve tümsekler traktör gibi sönümlenmeden yansıyor.

Örjinal helezonlarda teker arasın bakınca görünen 2 yada 3 adet yuvarlak boyalı kodlar var ama kodların anlamını bulamadım.benim ön tekerle çamurluk arasından helezona baktım ve alt baklanın tozunu silince açık pembe ve mavimsi gri iki renk gördüm.
Sizden ricam aracınızın model ve motorunu yazarak sadece ön helezona bakıp renklerini yazabilir mi size zahmet?

Yine forumda 2015 sonrası kullanılan helezonların farklı olduğu süspansiyonu çok daha konforlu hale getirdiği yazılmıştı.benim araç ilk seri 2012 olduğundan şüphelendim içime kurt düştü.yardımcı olursanız sevinirim.:kahve

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
detay
. Örnek boya kodu resmi arka helezon için.

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Merhaba,

En güzeli fotoğraf paylaşmazdan bu şekilde anlamak güç fakat benim aracımda clio 4 tce sizin kadar kasislerde problem yaşamasamda aşırı sert olduğunu söyleyebilrim esneme yok patır kütür gidiyor :)

Bu arada benim lastiklerim 195 55 16 orijinal sizin lastikler daha geniş tabanlı sanırım bununda belki etkisi olabilir belki.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet biraz traktör gibi esnemiyor araba.