Clio 4 Seramik Kaplama

Anilovic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, sedef beyaz clio 4 aracıma seramik kaplama yaptırmamı söyleyen çok arkadaşım oldu. Bende biraz araştırdım ve yararlı birşey olduğuna kanaat getirdim. Nerede yaptırabilirim diye dr biraz araştırdım. Sonax 2500 tl, autoclub 900 tl, autowax 1400 tl fiyat verdi. Şimdi verilen fiyatlarda bu kadar fark olunca ve yapilacak işlemleri bilmeyince kafam karıştı açıkçası. Sizce hangi firma bu işi doğru düzgün yapar? Sonax kazıklamak mi istiyor? Cevaplarsanız sevinirim.

TANRIKUT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyu ben de merak ediyorum. 2018 model 0 km clio 1.2 joy satın aldım henüz gelmedi. Aracı teslim almadan Seramik kaplama yapmaya gerek var mı yoksa bosu a 2 3bin vermeye değmez mi boya için. Sonucta bizden sonraki sahibi için yapılan şeyler bunlar :)

lass53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Ben ateş kırmızısı aracıma, 2017 kasım ayında aldığımda kılcal çiziklerin fazlalığı nedeniyle araştırma yaparak bulduğum butik bir yerde yaptırmıştım.
Aracın kılcal çiziklerinin gitmesinin yanında ,kir tutmaması,su kaydırıcılığı ve kirlenmeye rağmen parlaklığını sürdürmesi gibi artıları var.
Şunu da belirteyim bu işlemi yaptırdıktan sonra geçen 1,5 yılda 10 kere arabayı yıkatmamışımdır.
İlk mesaj sahibinin belirttiği fiyatlar da tabelanın etkisi ve kullanılan ürünlerin kalitesi belirleyici.(benim araçta gtechniq c.s.l ve exov2 ürünleri kullanıldı.1500 tl'ye mal olmuştu 2017 yılında,ürünler euro ile gelmekte bunu belirteyim)
Ayrıca işçilik tarafı bu işin en belirleyici kısmı.Bu işlem yapılırken demir tozu temizliği, kil uygulaması gibi işlemler ile seramik uygulamasının kristalleşmesi dikkate alınarak ortalama 2 günde araç hazır hale gelmekte.
Bu iş bütçe ve zevk meselesi ve işlemi yaptırdıktan sonra bakımına dikkat etmek gerekir her oto yıkamacıya ve benzinlik yıkamacısına girilmesini tavsiye etmezler, kostikli sökücü araç şampuanı kullanımı nedeniyle.ph nötr şampuanlarla araç temizlenmeli veya bu tür ürünleri kullanan yerlerde yıkama gerçekleştirilmeli.
Saygılar selamlar tüm clio'culara.

Efe_demir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahı arkadaşlar sıze biraz nacızane fıkrımı aktarayım benım arac 2017 talısman 2.500 tl verip iyi bir yerde seramık kaplama yaptırdıgımı düşündüm yaklaşık 7 ay oldu yaptıralı yapmadan evvel fırma dediki aracınız cızılmeyecek kuş pıslıgı vs hiç bir şey boyanıza etki etmeyecek hepsi fasa fıso tamamen sizi kandırma cepınızdekı paraya göz bence evet ben yaptırdım inanın değmez alın araclarınız paşa paşa 2 yıl kullanın sonrada normal bir boyacıya gıdın pasta polıc yaptırın olsun bitsin paranızda cebinize kalsın benım düşüncem bu hepınıze saygı sevgı karar sizin