Clio 4 Sport Tourer İncelemesi

Hakan Coşar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rica ederim fakat öncelikle kendinizi tanışma odasında detaylı olarak tanıtırsanız seviniriz :) RENAULT FAN CLUB ÜYE TANITIMLARI
sorunuzun cevabını bilgisi olan arkadaşlar verir, fakat clio IV e daha lpg taktıran duymadım ama tahminince garanti dışı kalabilir sonuçta değişiklik yapışıyor öyle midir @Onur GONULLU :D

tesekkurler ılgınıze..
tanıttım kendımı yardımlarınızı beklıyorum bu aracı %90 aldım alcam daha bakmadım bıle ama çok güzele benziyor...

memo_16

Bilgi Girilmemiş
tesekkurler ılgınıze..
tanıttım kendımı yardımlarınızı beklıyorum bu aracı %90 aldım alcam daha bakmadım bıle ama çok güzele benziyor...
ben kendi görüşümü belirteyim; benim çok hoşuma gitti, bagaj hacmi ne kadar bilmiyorum fakat bir Scenic kadar rahat var, yani tahminimce 450-500 lt arası olması lazım, iç mekanı ve dış görünümü benden tam puan alıyor zaten :eyv ama yinede siz yakından bir inceleyin, bir test sürüşü yapın, nede olsa herkesin zevki farklıdır :D

cobrasnake

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kendi görüşümü belirteyim; benim çok hoşuma gitti, bagaj hacmi ne kadar bilmiyorum fakat bir Scenic kadar rahat var, yani tahminimce 450-500 lt arası olması lazım, iç mekanı ve dış görünümü benden tam puan alıyor zaten :eyv ama yinede siz yakından bir inceleyin, bir test sürüşü yapın, nede olsa herkesin zevki farklıdır :D
arka diz mesafesi nasıl hb göre?

Hakan Coşar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet scenıc kullanıyorum ben; clıo 4 bakmıstım arka oturma yerı bıraz dar geldı bu stw oldugu ıcın bıraz daha ferahtır herhalde ama dizel motor cok pahalı neden reno bunu yapıyor anlam vermeedım hadı anladım 35000 felan olsa anlardık ...1.2 alcaz mecbur ...test surusune gıtcem en kısa zamanda

memo_16

Bilgi Girilmemiş
arka diz mesafesi nasıl hb göre?
ne yalan söyleyim etkinliğe yetişeceğimiz için birde kapanma saatine yakın gitmiştik onun için o konuya bakma şansım olmadı fakat yarın yada en geç cuma gününe kadar bu konuyla ilgili bilgi ve resim paylaşımını yapacağım hatırlatmanız iyi oldu :eyv

memo_16

Bilgi Girilmemiş
evet scenıc kullanıyorum ben; clıo 4 bakmıstım arka oturma yerı bıraz dar geldı bu stw oldugu ıcın bıraz daha ferahtır herhalde ama dizel motor cok pahalı neden reno bunu yapıyor anlam vermeedım hadı anladım 35000 felan olsa anlardık ...1.2 alcaz mecbur ...test surusune gıtcem en kısa zamanda

dizel motorların maaliyeti daha fazla, pahalı olması bu yüzden, bugün piyasa şartlarında kasa halinde sıfır bir dizel motorun fiyatı en az 6500 TL gibi bişey ki bunlarda bulunan dizel motorlar turbolu ve oradanda bi maaliyet artışı oluyor, ama tavsiyem 1.2 almak yerine 0.9 TCe almanızdır, çünkü hem performansı 1.2 ye göre daha iyi hemde yakıt tüketimi 1.2 ye göre daha az :eyv ama yinede son karar sizin :eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadasım tesekkurler cok guzel paylasım ...

Sorum olcak bılen arkadaslar sımdı bıldıgımız kadarıyla dci motor çok pahalı ...bu modelde 10 bin tl fark var...
ben sahsen 1.2 motor alıp Sonrasında LPG taktırcam ...Lpg taktırsak garantı dısı mı kalıyor acaba birde lpg taktırıran varmıdır clio 4 e yakıt tuketımlerı aynı zaten görüşlerinizi onerılerınızı beklıyorum tesekkurler

Garanti dışı kalmaz yakıt sisteminden kaynaklanan sorun olursa onuda ispatlarlarsa yakıt sistemi garantiye girmez ama taktırmanızı hiç önermem rezillik çekersiniz..

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel araç, bizim milletin ön yargıları olmasa alınır.

muzzy42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhabalar...
Bende bir clio4 sport tourer sahibi olmak istiyorum. İkinci el başka bir araçla sıfır araç arasında kalmıştım. Yeni clio 4 hb gördüğümde dış tasarımına aşık olmuştum. Daha sonra galeride incelememde iç hacmi ve bagaj inanılmaz küçük geldi ve istemeyerekde olsa başka araçlara yönelmiştim. Sonra sw çıktı piyasaya henüz bulunduğum şehire gelmedi. Fakat bagaj hacmi baya büyük. Şimdi sıra geldi sw inceleyen arkadaşların fikirlerine qw
Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim..
1: sw hb'ye göre arka diz mesafesinde azda olsa fark var mı?
2: Ben 1.2 joy almayı düşünüyorum KASKO yıllık ne tutar yaş 29. Çok tutarsa babam 53 yaşında hiç kayıtta kazası yok daha önce kaskoda yaptırmamış ucuz olursa aracı babamın üstüne alacağım.
3: Oyakla anlaşmalı renault bayilerini nerden öğrenebilirim? biraz araştırdım internette ama bulamadım.
4: Araçla beraber trafik seti v.s. gibi şeyler veriliyor mu?
Cevaplarınız için şimdiden tşk ederim.
Kısmetse ilk defa kendi aracımı almayı düşünüyorum. Sınırlarımı zorluyorum. 4-5 ay sonra aranızda aracımla olurum inşll..

memo_16

Bilgi Girilmemiş
bugün okulumumn yakınındaki bayiye gittim fakat maaslef st daha gelmemiş onun için diz mesafesi konusu kaldı şimdilik ama bu hafta içerisinde gelmesini bekliyorum ve gelir gelmez bu konuda sizleri bilgilendircem :)
kasko fiyatları konusunda maalesef bir bilgim yok :S