Clio 4 Sport Tourer joy 1.2 16v 75bg Vitesten gelen ses ve geri vites sorunu

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arac ı 1 sene kadar önce 2ci el olarak aldım 2014 model aracımda son zamanlarda beni rahatsız eden durumlar olmaya başladı
özellikle geri vites e girmeme gibi debriyaj yenilemem gerekiyor (servis vites koruması fln dedi inandırıcı gelmedi)
birde genelde seri kullanırım aracı 1-2-3-4 viteslerinden üst vites için çıkışta tak diye boşa iniyor.

debriyaj için gitmiştim servise debriyaj sağlam vites koruması yapıyordur dedi.

birde araç 1000-1500 devir arasında 2ci vites civarında gaz verip kesiyor bunuda söyledim tabi test ederken göremedi sorun yok düşük devirde yapar deyip geçti.

düşük devirde yapıcak olsa üst viteslerde 5 gibi stop edene kadar devirsiz gidiyorum 1 kere gaz vermiyor.

daha önce 2005 dci motor kullanmıştım böyle sorunlar yoktu tabi dizeldi o farkımı var bilmiyorum

ek olarak birde akü bitiyor araçta dizel araçta kullandığım şarj cihazım var onu kullanıyorum. şarjdan sonra 2 ay fln sorunsuz yeşil ışık yanıyor aküde ama sonra siyah a düşüyor tabi.

böyle sorunlarım var ne yapmam lazım bunları cözebilecek servis varmı ISPARTADA Yaşıyorum

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede 1.2 joy hb var gecen hafta akum sarj tutmadıgı ıcın garantıden degıstırdım.aracı bırakıyorum 2 gun sonra calıstırıcam aku bosalıyor kendı kendıne araca kacak testı felan yapıldı bı problem bulamadılar ve akum degıstı garantıden