Clio 4 start-stop ve anahtarsiz çaliştirma sorunu

oguzbiter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler herkese 2.el 2014 icon 90 bg clio aldık 2. el 20.000'de aracı yeni aldığımız için pek bilmiyoruz fakat
sorun şu ki anahtarsız çalıştırma bazen çalışıyor bazen çalışmıyor araca yaklaşıp kapı kolundaki düğmeye bastığım da herhangi bir tepki vermiyor açılmıyor ve mecburen karttan açmak zorunda kalıyorum inerken de kitlemiyor yine anahtardan kitlemek zorunda kalıyorum
bir de start stop çalışmıyor aktif durumda olduğu halde debriyajdan ayağımı çekiyorum hiç bir tepki vermiyor motor hala çalışıyor stop etmiyor
normal debriyaj+start düğmesine basınca calısıyor fakat sonra lambada falan durduğun da ayağını çekince calısmıyor neden olabilir yardımcı olabilirseniz ne mutlu

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer araçtan indikten sonra kartin düğmesine basıp kapatiyorsaniz, araca binerken kartin düğmesine basıp açmanız lazım, start stop eğer kemeriniz takılı değilse çalışmaz, hava koşullarına motor isisina göre çalışmaktadır....

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kilit olayi ben de cok az kitlememezlik yapti. ayda 1 ortalama diyelim. tabi otomatik kitlemeyip kumandaya basarak kitleyince gelince de açmıyor.

ama start stop allahlık. kafasına gore takılıyor. gecen hafta kiralik mokka kullandım. gayet stabil calisiyor. soguksa ya da klima aciksa gibi belirgin seyler haricinde her durusta devreye girdi. gel gör ki clio da sabah ayazinda ilk dakkada da girdigi de oluyor. bir hafta boyunca hic girmedigi de

oguzbiter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı kolundan açmadığı için mecbur anahtardan açıyorum inince de mecbur anahtarla kitliyorum kendini kitlemiyor bunu düzeltmenin yada aktif hale getirmenin bir yolu yok mudur ? Start stopu çözemedim daha çalışmıyor bir türlü kemer falan her şey takılı hava normal 25 derece civarı bursada yasıyorum

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı kolundan açmadığı için mecbur anahtardan açıyorum inince de mecbur anahtarla kitliyorum kendini kitlemiyor bunu düzeltmenin yada aktif hale getirmenin bir yolu yok mudur ? Start stopu çözemedim daha çalışmıyor bir türlü kemer falan her şey takılı hava normal 25 derece civarı bursada yasıyorum

araci calistirip stop ettiginizde tekrar aktif olmasi gerek zaten. sizin araca ozel bir sıkıntı var. aracin yedek abahtar nerede?

stopstart için aracı satmak lazim. düzgün çalışan yok. ya da kafaya takmamak. forumda konulari var. kusursuz oldugunu en cok savunan bile "bazen devreye girmemeyi tercih edebiliyor " yazmış. duygusal bir mekanizma :)

oguzbiter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araci calistirip stop ettiginizde tekrar aktif olmasi gerek zaten. sizin araca ozel bir sıkıntı var. aracin yedek abahtar nerede?

stopstart için aracı satmak lazim. düzgün çalışan yok. ya da kafaya takmamak. forumda konulari var. kusursuz oldugunu en cok savunan bile "bazen devreye girmemeyi tercih edebiliyor " yazmış. duygusal bir mekanizma :)

Olmuyor denedim 3 gün oldu aracı alalı bir kez çalıştı sadece daha da hiç çalışmadı start stop çalışmıyor zaten bir türlü verim alamadım vites geçişleri de özellikle1-2 ve 3-2 zor geçiyor gibi geldi

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genelde geri viteste problemleri okudum sizde 2 problem demek ki.

SS ile ilgili olarak dedigim gibi takmayin bir ayda bir kere çalıştığı da oluyor

oguzbiter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genelde geri viteste problemleri okudum sizde 2 problem demek ki.

SS ile ilgili olarak dedigim gibi takmayin bir ayda bir kere çalıştığı da oluyor
takma diyorsunuz da sonuçta ben bu aracı bu özellikleri için satın aldım ve yararlanamıyorum ne anlamı kalıyor

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eller serbest çalışmama durumu cebinizde cep telefonuyla ya da elinizde cep telefonuyla aynı yerde falan tutuyorsanız ondan yapabilir. Sinyali bozuluyordur. Onun dışında eğer diğer anahtar torpitoda falan duruyorsa yine kapatmaz içeride anahtar olduğu için.

Start Stop özelliğine gelecek olursak bende gayet stabil çalışıyor. Start stop etmesi için kitapçıkta bir sürü madde var eğer bu şartlardan birini sağlamıyor ise stop etmiyor olabilir. Örneğin klima açık ve klima motorunun çalışmaya ihitiyacı varsa, yüksek devirde uzun süre kullanıldıysa, akünüzün şarjı yeterince yüksek değilse vb. şeyler var. internetten indirip bir göz atmanızda fayda var. Bunlara rağmen sağlamıyor ise bir problem olabilir.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takma diyorsunuz da sonuçta ben bu aracı bu özellikleri için satın aldım ve yararlanamıyorum ne anlamı kalıyor

zaten ucuz ama :D