Clio 4 subap ayari

ysfcng06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamin aleykum arkadaslar herkese hayirli gunler gecen yil bu zamanlar sifir bir clio aldim 1.2 turbosuz olandan 75 hp lik diye geciuor sanirm. araca 4 bin km de falan disarda tup taktirdim suan aracim 17bin civairnda ustalarin kimisi subap ayarina gerek var kimisi uok diyor sizlerinde bi fkrinize danisayim dedim smdiden tesekkurler bilgileriniz icin

nakre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamin aleykum arkadaslar herkese hayirli gunler gecen yil bu zamanlar sifir bir clio aldim 1.2 turbosuz olandan 75 hp lik diye geciuor sanirm. araca 4 bin km de falan disarda tup taktirdim suan aracim 17bin civairnda ustalarin kimisi subap ayarina gerek var kimisi uok diyor sizlerinde bi fkrinize danisayim dedim smdiden tesekkurler bilgileriniz icin
Aracınızın kmsi 17000 de sıkıntı mı çıkardı.çıkarmadıysa bakım amaçlıysa bence elletmeyin derim

ysfcng06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın kmsi 17000 de sıkıntı mı çıkardı.çıkarmadıysa bakım amaçlıysa bence elletmeyin derim

yok suan icin herhangi bi sikinti yok ama bundan once bi hondam vardi ona 20 bin km de bir subap ayari gerekiyordu hemen hemen. bunda da gecenlerde disarida bi ustaya gittim gec bile kalinmis lpg den sonra yapilmasi lazim filan deyip aklimi karistirdi bugun arabayi aldigim servisteki ustada gerek oldugunu sanmiyorm abi bunlarda oyle bi sikinti yok dedi ama bakima gelince senin istegin dogrultusunda baktiririz onada dediler.

ysfcng06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
guncel

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@ysfcgn06 Bende de aynı araçtan var. 1700kmde iken atiker grand LPG kiti taktırdım, şuan 16binde. Subap ayarıyla ilgili bi şikayetiniz var mı?
Benim aracımda herhangi bir arıza gözükmemekte, çekişte hızlanmada veya motor sesinde bi farklılık olduğunu da düşünmüyorum. Eğer böyle bişey gerekliyse ben debu konuyu araştırayım.

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
16V araçlara subap ayarı yapılıyor mu?

sessizev

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler. Benim 1.2 tce 130 hp megan 4 aracım var. Bunlarda supap ayari yapılıyor mu acaba.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zamandır reno kullanmaktayım son 7 senem clio 2 ve clio4 ile geçti . Böyle birşey hiç duymadım. Kronik birçok şey duydum ve başıma geldi ama sibop ayarını ilk defa dudum çekiş ve yakışta motor sesinde ( şık şık ) iki metalin birbirine çarpan ses tabiki ayarlatmak lazım onun haricinde renoda hiç şu km oldu hadi tamirciye gidiyim yok böyle bir olay. Ford eskort , eski modeo , honda crv 20.000 km bi istiyor

Çorum 19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba! Bendede 1.2 clio 4 var 34 binde araba soguk motorda bi şıkırdama bilye sesi gibi ısınınca kesililıyor bu normalmi bu motorlar gürültümü çalısıyor

InfoAboutRenault

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hondalarda var subap ayarı ama clio için öyle bir durum yok diye biliyorum. Söylediğiniz durum Honda için geçerlidir.