Clio 4 tampon rutuşlama

RNTKADİR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar aracim beyaz opak renk tamponda ufak cizikler vardir rutuş yapmam gerek nasil bir ürün önerirsiniz..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayide oto boyacisina gidip araci gosterin boya koduna bakip rotus boyasi hazirlasin.ufak bi kutu 5 tl civari veriyorlar.zaten o kutu kurumadiktan sonra yillarca yeter.birde kirtasiyeden ince uclu sulu boya fircasi alin onla yaparsiniz.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rötuş yetkili servis de ücretsiz bilginize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bilgiye nereden ulaştınız?

Rötuş yetkili servis de ücretsiz bilginize.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende daha önce birkaç kere yetkili serviste yaptırdım. Araç servis bakımlı olmadığı halde ücret almamışlardı büyük bı ihtimalle ücretsiz devam ediyordur. Ama araç platin gri renkti özel renklerde durumu bilmiyorum

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bilgiye nereden ulaştınız?

Sıfır olarak alıp kullandığım 2. Renault marka aracım. 2009 dan beri bir çok kez ücretsiz rötuş yaptırdım. Tecrübe ile edindiğim bir bilgi.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megane 4 içinde, ufak bir rutuş işini ücretsiz yaptılar.Ben de tecrübe ettim fakat ,genel bir uygulama olup olmadığından emin olamadım.

Sıfır olarak alıp kullandığım 2. Renault marka aracım. 2009 dan beri bir çok kez ücretsiz rötuş yaptırdım. Tecrübe ile edindiğim bir bilgi.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megane 4 içinde, ufak bir rutuş işini ücretsiz yaptılar.Ben de tecrübe ettim fakat ,genel bir uygulama olup olmadığından emin olamadım.

Genel bir uygulama. Senelerdir ücretsiz. Servisten servise değişiyor mu bilmiyorum. Ben 10 senedir aynı servisi kullanıyorum.

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisin yaptığı rötuş baştan savma oluyor genelde. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi kendiniz boya alıp siz boyayın, daha özenli davranacağınız aşikar.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar rotus guzel yapilirsa boyadan farki cok cok az olur. kagit bant alip rotuslanacak bolgenin etrafini sifira sifir tum cevresini kagit bantla kaplayin, ardindan icini boyayla doldurun(dikkat edin fircayi araca surmeyin fircanin ucu ile boya alin, uygulanacak bolgeye degdirin.. bir cesit damlatin aslinda demeye calisiyorum). 1 gun kurumaya birakin. 1 gun sonra su zimparasi ile bandi daha sokmemis iken zimparalayin. Ardindan bandi yavas ve dikkatlice sokun... Bandi soktukten sonra rotus boyanizin bantla birlestigi yerlerde hafif ince bir boya capagi kalacaktir bant izi boyunca.. ardindan herhangi bir berberden bir adet ustura jileti alin. Ortadan kirin (tek yönü kullanarak daha rahat) o capaklari hafifce balik pulu temizler gibi temizleyin, ardindan tekrar su zimparasiyla (zimparayi islatmayi unutmayin) ustunden gecin ve pasta ve cila uygulayin..Orada yakindan bakildiginda bile rotus oldugunun anlasilmasi cok zor olacaktir... bizzat kendi aracima uygulamistim bu sekilde.. araci satarken adam boya olcer cihaziyla o bolgeyi de kontrol etmisti rotusu farketmeden.. o derece az belli oluyor.

Son düzenleme: