clio 4 tavan lambası sorunu

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba, tavan lambası otomatik olarak yanmıyor. Mesela araç kilitliyken açtığınız zaman iç aydınlatma yanıyor bir süre sonra ya kendiliğinden sönüyor ya da araca binip kapıyı kapattığınız zaman sönüyorya ondan bahsediyorum.

elle açıp kapatıyorum lamba yanıyor otomatik yanması için ne yapmam lazım sigortası falan mı attı acaba hımm

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ampullerini değiştirdiniz mi son zamanlarda ? Muhtemelen kapı tetiğinde bir problem olabilir kablosu çıkmış veya temazsızlık yapıyor olabilir. Tavan lambasını söküp soket girişindeki kabloları kontrol edin. 3 tane bağlı olması gerekiyor.

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok ampül değişimi yapmadım soketler sağlam zaten manuel açıp kapayabiliyorum

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normali böyle zaten...

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede normal olanı bu şekilde. Anormal bir durum yok ki anlattığınız kadarıyla. Kilit açma tuşuna basınca iç lamba yanar, kapıyı açar binersin kendiliğinden söner. Kapıyı açarsın araçtan inersin kapıyı kapatırsın kendi kendine söner ya da kilit tuşuna başınca lamba söner. Sizin olayınızı ben pek anlayamadım. Benim Cliomda bu şekilde :)

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim lambalar sapıttı.tuş ortada yani otomatikdeyken lambalar yanmıyor.sol tarafta yani manüel olarak yanıyor.ortadayken kilit ve kapı açılınca bir süre yanması lazım ama yanmıyor.ön kapılarda switch göremedim .arka kapılarda var.ama switch kaynaklı olsa kapıları açınca göstergedeki kapı açık uyarısı yanmazdı o yanıyor.ayrıca tek bir switch bozuk olsa diğer kapıları açınca yanması lazım değil mi? Bu arada bagaj da kapı switchine bağlı olduğundan o da yanmıyor.sigortalar sağlam.tavan lamba fişş sağlam.ne olabilir? Ön kapı switchleri nerede?

Son düzenleme:

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagajı açınca göstergedeki kırmızı kapı açık işareti yanıyor mu sizde?

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede normal olanı bu şekilde. Anormal bir durum yok ki anlattığınız kadarıyla. Kilit açma tuşuna basınca iç lamba yanar, kapıyı açar binersin kendiliğinden söner. Kapıyı açarsın araçtan inersin kapıyı kapatırsın kendi kendine söner ya da kilit tuşuna başınca lamba söner. Sizin olayınızı ben pek anlayamadım. Benim Cliomda bu şekilde :)

işte bende yanmıyor kilit açma tuşuna basınca :D

okeane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar konuyu canlandıralım bendede aynı sorun var çözdüldümü acaba

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar konuyu canlandıralım bendede aynı sorun var çözdüldümü acaba

Araç kapının açıldığını algılamıyor olabilir. Kapıyı açınca göstergede kapı açık işareti çıkıyor mu? Çıkıyorsa bi elektrikçiye göstermek gerekir. Mesela ampule yan sinyali veren devrede arıza olabilir.