Clio 4 Teknik Özellikler

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teknik özellikler kısmı olduğu için bilen arkadaşlara soruyorum makyajlı kasa clio 4 aldım aracımdaki yaptığım km göstergesini tam anlayamadım ilk defa Renault kullanıyorum anlayışınıza sığınarak bilgi rica ediyorum

yener_nil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 donanım?

604046_435976313118930_91678660_n.jpg

Clio 4 2013 teknik özellikleri
1-) Versiyon isimleri değişmiş: Authentique==Joy, Extreme==Touch, Night & Day==Icon olmuş
2-) Anahtarsız Kart Sistemi (Joy ve Touch) / Eller Serbest Kart sistemi (Icon) donanımda mevcut
3-) Renault Bass Reflex Sistemi ile yüksek ses kalitesi (Joy’dan itibaren)
4-) Güvenlik Ekipmanları: EURO NCAP’ten 5 yıldız, ABS, ESP, sürücü yolcu ve yan hava yastıkları, hız ayar ve sınırlayıcı (Joy’dan itibaren)
5-) R- NAV ile pratik ve kullanışlı dokunmatik ekran navigasyon ve multimedya sistemi (Touch’dan itibaren) ( bu ekran değişik renklerde görüntülenebilecek, örneğin mavi,yeşil mor), 18 cm dokunmatik ekran, ön yüzde USB / jak / ipod bağlantısı, Bluetooth bağlantısı ile telefon rehberi senkronizasyonu, eller serbest telefon görüşmesi, şarkı dinleyebilme,Türkiye Haritası
6-) 2 Yeni Enerji Motoru geliyor
7-) İç dış kişiselleştirme olabilecek aracın rengine göre, örneğin araç kırmızı ise, kırmızı vurgular olacak ön panelde kullanılan malzemelerde ve koltuklarda
Motorlar:
Yeni Energy Tce 90 Benzinli Motor Icon ve touch donanım paketle alınabilecek, bu versiyon ford’un 1000 cc’lik motoruna gönderme anladığım kadarıyla.Ama ford 125 bg bu 90 bg,yanlışsam düzeltin arkadaşlar
3 Silindir
Turbo şarj
899 cc
Stop & Start
90 bg ve 135Nm tork
4,5 l/100km
105g/km CO2 emisyonu
Yeni Energy dCi 90 Dizel Motor
4 Silindir
1461cc
Stop & Start
90 bg ve 220Nm tork
3,6 l /100km
93g/km CO2 emisyonu
Bunların dışında 2013 içerisinde ama tarih net değil: 1.2 turbo edc 120 bg geliyor ki bu şanzıman-motor ikilisini çok tuttum, 1.5 dci motora edc de eklenecek. Ayrıca 1.2 16 v 75 bg, 1.5 dci 90 bg stop start manuellerde geliyor. Neden edc versiyonlarda stop start yok anlayamadım.Burada ki stop start aracı çalıştırma durdurma tuşu değil, bildiğimiz ışıklarda motoru kapatıp geri çalıştırma olayı.
Joy versiyonu Başlıca Donanımlar:
•Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları (baş/göğüs)
•ABS, Acil Fren Destek Sistemi (AFU), ESP
•Hız Regülatörü ve Limitörü
•Yol bilgisayarı
•Renault Kart Sistemi
•Elektrikli ön camlar
•Elektrikli yan aynalar
•Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
•Yükseklik ayarlı 2 arka koltuk başlığı
•Arka koltuk sırtlığı 1/3-2/3 katlanma özelliği
•Gövde Rengi aynalar ve kapı kolları
•Manuel klima
•Radyo MP3 – Bluetooth – Audio Bağlantı girişi :USB – İpod uyumlu
•Renault Bass Reflex sistemi
•15’’ Extreme tipi jant kapakları
•Parlak Siyah ön panjur çıtası
•LED gündüz farları
Touch versiyonu Başlıca Donanımlar: Joy +
•R NAV (18 cm dokunmatik ekran entegre navigasyon, Türkiye haritası, multimedya sistemi
•Sürücü koltuğu yükseklik ayarı
•Yükseklik ayarlı 3 arka koltuk başlığı
•Tam boy stepne
•Lake parlak siyah yan aynalar
•Korm çerçeveli ön sis farları
•Lake parlak siyah kapı altı eteği & krom çıtalar
•Lake parlak siyah arka tampon eteği
•Bagaj altında krom çıta
•Çift optikli krom çerçeveli siyah maskeli farlar
•16” “Fairway” tipi flexwheel jantlar
Icon versiyonu Başlıca Donanımlar: Touch +
•Elektronik Klima
•Otomatik yanan farlar
•Yağmur Sensörü
•Deri direksiyon ve deri vites topuzu
•Eller serbest Renault Kart Sistemi
•Park Sensörü
•Ön kol dayama
•16” “Passion” tipi alüminyum jantlar
•Parlak Siyah iç kişiselleştirme paketi (Yan havalandırma çerçevesinde, kapı kolu altında , vites kutusu çerçevesinde çıta, direksiyon simidi dekorasyon)
•Aktivasyon düğmeli ECO MODE (1.2 16V 75bg hariç)
•Elektrikli katlanır ısıtmalı dış dikiz aynaları
•Elektrikli arka camlar

Herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum ve ilk defa bir foruma mesaj yazıyorum. Bu yüzden eğer hatalarım olursa kusuruma bakmayın.
İki haftadır 2015 model Clio 4 icon 1.5 dci 90 HP (manuel) kullanıyorum. Araca çok yabancıyım o yüzden bilgi sahibi arkadaşlara birkaç şey sormak istiyorum. Aracı galeriden aldım ama henüz devrini almadım.
1. Aracın gerçekten icon donanım olduğunu nereden anlarım?

2. Dokunmatik ekran var ama video oynatmıyor sanırım.

3.Yağmur sensörü, far sensörü v.s. var ama arka fren disk değil. İcon donanımda disk fren ekstra bir donanım mı?

2. Galerici start&stop var dedi ama trafikte hiç devreye girmiyor. Aktif hale getirmek için bir düğme filanda yok. Start&stop icon donanımda standart olmuyor mu?

Şimdilik soracaklarim bu kadar. Yardımcı olursanız sevinirim.

fearfactory

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.icon modeli ,3 te yazdıgın ozelikleri var ise icondur
2.r-nav video oynatmaz ama forumda bu konuda prof arkadaşlar ile irtibat kurarak yazılım ile değiştirebilirsin
3.arka frenler kampana maalesef,her donanımda bu sekilde,maliyetten kısmak için yapılmıs sanırım
4.star-stop devreye girmesi için bazı kosullar var,bu kosullar(klima acık olmayacak,motor ısınması vb) durumlarda devreye girmez,direksyon sol tarafında altta,iki adet mandal var,birisi star-stop acıp kapamak için,digeri park sensoru kapatmak için!!!

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kazasız belasız sürüşler dilerim.

2016 MAKYAJLI kasa 1.2 clio 75 bg var bende Çakmaklık olan yerde kapaklı tırnağı olan yer var açamadım bir türlü ora ile alakalı servis kitapçıgındada açıklama geçmiyor hiç tecrübe edinen varmıdır

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon üzerinde sağ kısımda sol kısımda HIZ SABITLEYICININ +- var sağdaki işaretler anlamını bilen varmı dır 2016 makyajlı kasa 1.2 var bende

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"R" ve "O" tuşlarından bahsediyorsunuz sanırım.

İlgili tuşlar iki farklı yöntem için kullanılır.

Hız sabitleme için kullanılacaksa;

Hız sabitleme aktif hale getirildikten sonra, "R" tuşuna bastığınızda o an gitmekte olduğunuz hızı hafızasına alır ve soldaki (+,-) tuşları ile hız ayarı yaparsınız. Bu sabitleme yapıldıktan sonra "O" harfine bastığınızda ise, hız sabitleme özelliğini devre dışı bırakmanızı sağlar.

Hız sınırlaması yapılacaksa;

Hız sınırlama modu aktifken, "R" tuşuna bastığınızda yine o an gitmekte olduğunuz hızı hafızaya almış olursunuz. (+,-) tuşları ile hız ayarı yapabilirsiniz. "O" tuşuna bastığınızda bu özellik devre dışı bırakılmış olur.

Uzun lafın kısası "R" hafızaya alıyor "O" devre dışı bırakıyor iki ayrı özelliği.

Not: Tüm bu özelliklerin aktif olabilmesi için hızınızın 30 km/s olması gerekmektedir. Aksi halde sistem çalışmamaktadır.

Direksiyon üzerinde sağ kısımda sol kısımda HIZ SABITLEYICININ +- var sağdaki işaretler anlamını bilen varmı dır 2016 makyajlı kasa 1.2 var bende

Son düzenleme:

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
1.icon modeli ,3 te yazdıgın ozelikleri var ise icondur
2.r-nav video oynatmaz ama forumda bu konuda prof arkadaşlar ile irtibat kurarak yazılım ile değiştirebilirsin
3.arka frenler kampana maalesef,her donanımda bu sekilde,maliyetten kısmak için yapılmıs sanırım
4.star-stop devreye girmesi için bazı kosullar var,bu kosullar(klima acık olmayacak,motor ısınması vb) durumlarda devreye girmez,direksyon sol tarafında altta,iki adet mandal var,birisi star-stop acıp kapamak için,digeri park sensoru kapatmak için!!!

Benim bildiğim kadarıyla 2014'ten sonra start-stop kalktı... 2015'ten itibaren start stop yok...

bugcebilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğim kadarıyla 2014'ten sonra start-stop kalktı... 2015'ten itibaren start stop yok...
Katılıyorum. Aküsü start-stop ama kendi değil :) :)

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2013 clio 4 icon, yan aynalarin isitmasi kendi kendine otomatik mi aciliyor? Yoksa klimayi actigimizda mi otomatik aciliyor?

Klimayi actigimizda ornegin iceriye hic isi vermeden sadece aynalarin isitmasini aktif edebiliyor muyuz?
(1 yildir kullaniyorum, aynalarda isitma oldugunu konuyu gorunce ogrendim :D )