Clio 4 Touch-Kolçak ( Kol dayama ) Önerisi

bozo1923

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renk seçenekleri mevcut değildi diye hatırlıyorum.

Öncelikle güle güle kullanın.
İşlevsellik olarak durumu nasıl bilmiyorum ama görsel olarak parlak suni deri iyi bir seçim olmamış.
Araçta direksiyon ve vites hariç neredeyse tüm kısımlar kumaşla döşeme yapılmış durumda.Görüntü bakımından bayağı sırıtmış. Tavsiyem o ki kumaş kolçak materyali seçilmesi daha fazla göze hitap edecek ve hoş duracaktır.Böyle emanet gibi duruyor.
Kaldı ki servisin sunduğu muadil kolçak ürün de kumaş kaplamadan üretilmiştir.

suleymansaglam61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediklerine harfiyen katılıyorum bozo. Ancak kullanımı çok güzel. Görüntü olarak bir zaman sonra alışılıyor. Ve üzerine kol geldiği zaman hiç bir görselliği kalmıyor. Araç çalıştıktan sonra tamamen işlevsellik önemli oluyor. Ayrıca ürünün herhangi bir delik açılmadan monte edilmesi benim ilk tercihim oldu. Bir müddet sonra çıkardığım zaman araca zarar vermemiş olması tercihim oldu açıkcası

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio IV Touch model aracım için 8201367091 kodlu ürünü satın aldım. Önümüzdeki hafta ulaşmış olur.Montajdan sonra resimleri paylaşıyor olacağım.

Hocam bu mesajından sonra montajı yaptın mı?
Nasıl duruyor ve montaj için ek aparat falan gerekli miydi?

Düzeltme : baktım da ürün 900 küsür lira :) Bir de koltuğa montajlananlardan değilmiş. Fiyat benim merakımı giderdi :)

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediklerine harfiyen katılıyorum bozo. Ancak kullanımı çok güzel. Görüntü olarak bir zaman sonra alışılıyor. Ve üzerine kol geldiği zaman hiç bir görselliği kalmıyor. Araç çalıştıktan sonra tamamen işlevsellik önemli oluyor. Ayrıca ürünün herhangi bir delik açılmadan monte edilmesi benim ilk tercihim oldu. Bir müddet sonra çıkardığım zaman araca zarar vermemiş olması tercihim oldu açıkcası

Bana kalırsa Vites ve Direksiyonla uyuştuğu için bütünlüğü eleştirildiği kadar bozmamış. Uyumsuz da durmamış. En büyük avantajı deliksiz montaj olması.
Benim içimden geçen ürün aşağıdaki linkteki üründür. Ama koltuğa montajını daha önce yapan var mıdır? Ek aparat gerekiyormuş sanırım. Bunları çözersem bunu monte edeceğim. Çözemezsem @suleymansaglam61 arkadaşımızın aldığından alacağım.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/sol-on-koltuk-kol-dayama-clio-4-877008025r-P114985588

bozo1923

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu mesajından sonra montajı yaptın mı?
Nasıl duruyor ve montaj için ek aparat falan gerekli miydi?

Düzeltme : baktım da ürün 900 küsür lira :) Bir de koltuğa montajlananlardan değilmiş. Fiyat benim merakımı giderdi :)

Ürünü aldım. Montajda yapıldı.Henüz resmini çekip,foruma yükleyemedim.
Montajı çok basitti.Oto elektrikçide 5 dakika sürmedi.(Bende yapardım fakat riske atmak istemedim.)
Kolçak içerisinde 5 adet montaj aparatı var. 3'ü vida (2'si uzun(orta konsol yan taraflarında kullanılmak üzere),biri daha kısa (orta konsol bardaklıkta kullanılmak üzere),diğer iki materyal de bardaklık kısmının sağlam olması için ayrı bir vida sabitleyici ve vidanın dışarıdan görünmesini engellemek için kapatıcı plastik yüzey bir malzeme.

Clio Joy ve Touch modelde koltuğa sabitleme diye birşey yok. Servisin önerdiği ürün budur. Bu konuyu çok araştırdım. Captur ve Clio için ortak kullanılan ürün kodu 8201367091'dir.Geri kalan tüm ürünler muadilin muadilidir. Bu üründe araç içi koltuklarda kullanılan kumaş ne ise o kullanılmıştır.

Hafta sonu görüntüsünü eklerim.

bozo1923

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda aktif olmayalı uzun süre oldu.
Joy ve Touch için servisin önerip sattığı orjinal kol dayama görüntüsü aşağıdaki gibidir;

16d3kB.jpg

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda aktif olmayalı uzun süre oldu.
Joy ve Touch için servisin önerip sattığı orjinal kol dayama görüntüsü aşağıdaki gibidir;

16d3kB.jpg

Hocam hayırlı olsun. Hoş durmuş ama pahalı maalesef. 900 tl lerden başlıyor. :(

bozo1923

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağol teşekkür ederim.
İkinci elleri piyasada olabilir.
Uygun fiyata satılan olursa düşünmeden alın derim.
Kemik gibi.En ufak sallantı yok.
Kullanışlı ve araca uygun.
Servis satıyor zaten.
Muadilleriyle eşleştirmemek lazım.

erimkrd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
el frenini çekmenize engel oluyor mu veya emniyet kemerini takarken?