Clio 4 triger ve 80.000 km bakimi hk.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim hem 4. Yilini doldurmak uzere hem de 80.000 km geldi.Garantisi yok yani.Polen(karbonlu 25 tl.) ve hava filtrelerini(20 tl) orjinal alip kendim taktim.ayrica orjinal yag filtresini 15 tl ye ve 5 lt elf 5/30 revolution dpf li araclar icin rn 720 karsilayan yagi 100 tl ye alip yag ve filtre bakimini yapmis oldum.

Triger degisimi icin yetkili servislerden fiyat aldim .once komple 80.000 bakimi diye 1200 tl cikardi.dedim ben yag filtre degisimini yaptim onlari istemiyorum hoop 730 tl ye dustu.bu 730 tl icinde v kayisi ve gergileri den olusan set ile triger kayisi ve gergilerinden olusan set var.her ikisi de iscilikle birlikte 350 tl.civari.triger icin iyi fiyat da bu v kayisi ve gergileri icin yuksek geldi.sadece trigeri yaptirsam dedim elema salladi ikisi bir degisir dedi.evet bunlar ayni tarafta ama triger icte v dista.

Tavsiyeniz nedir?sadece triger degismez mi?illa bi v kayisi ve gergisine 350 tl vermek zoruma gidiyor.alt tarafi 15 tl lik kayis kaldi ki kopsa bile triger gibi kritik degil.en fazla aku sarj etmez klima calismaz yani triger gibi motora zarar vermez.:soru

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
epey ucuza maletmissiniz tebrikler.

su pompasini da v kayış mi çeviriyor bu motorda? öyleyse kopmasi sıkıntı olabilir

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
V kayışları sanayide 20 lira civarında tutar, her şeyi sanayide yaptırmışsan trigeri ve diğerlerinide sanayi de yaptırabilirsin...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildigim kadar su pompasini triger ceviriyor.triger biraz daha teknik oldugu icin ve sanayide aparatla triger takana rastlamadigimdan servis daha cazip geliyor.sikintim servisin triger setinin yaninda v kayis kitini 350 tl.ye itelemek istemesi.arasinda nasil bir bag varsa ikusi ayni anda degisir diyor.ama isciliklerini ayri yaziyor kurnazlar.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise randevu aldim.sadece triger seti degisecek.Gerek olursa devirdaim de degiscek.Devirdaim gerek olmadigi halde gerekli derlerse Allah'a havale ediyorum.

zaokal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim hem 4. Yilini doldurmak uzere hem de 80.000 km geldi.Garantisi yok yani.Polen(karbonlu 25 tl.) ve hava filtrelerini(20 tl) orjinal alip kendim taktim.ayrica orjinal yag filtresini 15 tl ye ve 5 lt elf 5/30 revolution dpf li araclar icin rn 720 karsilayan yagi 100 tl ye alip yag ve filtre bakimini yapmis oldum.

Triger degisimi icin yetkili servislerden fiyat aldim .once komple 80.000 bakimi diye 1200 tl cikardi.dedim ben yag filtre degisimini yaptim onlari istemiyorum hoop 730 tl ye dustu.bu 730 tl icinde v kayisi ve gergileri den olusan set ile triger kayisi ve gergilerinden olusan set var.her ikisi de iscilikle birlikte 350 tl.civari.triger icin iyi fiyat da bu v kayisi ve gergileri icin yuksek geldi.sadece trigeri yaptirsam dedim elema salladi ikisi bir degisir dedi.evet bunlar ayni tarafta ama triger icte v dista.

Tavsiyeniz nedir?sadece triger degismez mi?illa bi v kayisi ve gergisine 350 tl vermek zoruma gidiyor.alt tarafi 15 tl lik kayis kaldi ki kopsa bile triger gibi kritik degil.en fazla aku sarj etmez klima calismaz yani triger gibi motora zarar vermez.:soru
Bu hafta serviste tirigeri değiştirdim,fiyat 850 tl arac dört yaşında olduğu için %20 indirim yaptılar ayrıca renault sitesine üye olduğumda 50 tl indirim vermişti onuda düşürttüm 600 tl altı taksit yaptırdım..

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şubat ayının başında servise gidicem bakım için. Bu sıra işlerim yoğun olduğu için yılda 7bin kilometre civarı kullanıyorum. Sorum şu araç 39.000 kilometrede ve 4 yaşını doldurmuş olacak. Triger setini değiştirelim dicekler 1 yıl daha idare etmez mi acaba. Normal değişim 80.000 kilometrede olduğu için yarı kilometresinde değiştirmek istemiyorum

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şubat ayının başında servise gidicem bakım için. Bu sıra işlerim yoğun olduğu için yılda 7bin kilometre civarı kullanıyorum. Sorum şu araç 39.000 kilometrede ve 4 yaşını doldurmuş olacak. Triger setini değiştirelim dicekler 1 yıl daha idare etmez mi acaba. Normal değişim 80.000 kilometrede olduğu için yarı kilometresinde değiştirmek istemiyorum

Biraz da sans isi bu isler.olmaz olmaz deriz Allah korusun oluverir bide.

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bişey olmaz beiki kopmaz ama o kayış yandan bir ufak parca koparır motora sente atlattımı direkt üst kapak ve siboplar gider
hatta fuluance sente atlatma yazın youtubeye nedemek istedigimi daha iyi anlıyacaksınız.