Clio 4 trim sesleri çözümü

erss92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar, dün 2015 clio joy paket aldım. Şimdi sizlerin deneyimlerinden yararlanmak için Bi kaç sorum olacak. Öncelikle bu Torpidodan özellikle bozuk yolda giderken trim sesleri geliyor, düzgün asfaltta giderken Bi sıkıntı yok. Bu sesleri nasıl çözebiliriz acaba? Bir de ön farların içinde touch ve ıcon paketlerde far içi nikelaj oluyor bu koy pakette yok onu ekleme şansımız oluyor mu farın içine? Yoksa illa touch ya da ıcon farkını satın mı almak gerekiyor? Teşekkürler şimdiden

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaliteli bir silikon sprey ile birleşim yerlerine sıkabilir, sesin geldiğini düşündüğünüz yerlere yapışkanlı keçe alıp, yapıştırıp plastik aksamın birbirine süretmesini engelleyebilirsiniz.

erss92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaliteli bir silikon sprey ile birleşim yerlerine sıkabilir, sesin geldiğini düşündüğünüz yerlere yapışkanlı keçe alıp, yapıştırıp plastik aksamın birbirine süretmesini engelleyebilirsiniz.

Teyp civarındaki yerden geliyor daha çok tam emin olamıyorum açıkçası würt marka alıp dediğinizi deneyeceğim. Teşekkürler

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
ben farlarımı garantiden değiştirdim clio 4 aralıklar ile olan harelenme buğulanma ki 2 yıllık araçta böyle şeyler olması imkansız fotoğraflarını çektiler ve kabul ettiler sorunu Joy aracıma icon farları takıldı çok memnunum. trim sesleri için ben çok uğraştım ve bagajdan geliyor ve kapıların oradan ve ön düzenden geliyor konsola silikon sıkmak biraz zor ve onu bir de geriye sökmesi var. önemli olan bozuk yollar da alt takımdan gelen sesler biraz dinlerseniz eğer anlayacaksınız.

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Wurth silikon sprey alin uygulayın. Çok faydasını gördüm şiddetle tavsiye edilir.

omeryalcin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Storming0 bunu nerelere nasıl uygulayabiliriz ? Kelebek camlardan ve kapı birleşimlerinden geliyor. (2016 Touch 1.5)

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Storming0 bunu nerelere nasıl uygulayabiliriz ? Kelebek camlardan ve kapı birleşimlerinden geliyor. (2016 Touch 1.5)

Ürünü uygulaması çok kolay fazla sıkılırsa silerek alabiliyorsunuz. Zaten birleşme yerlerine tek tek sıkıp silerek ilerlemek lazım. On göğüse, gösterge çevresine, kapılarda tutamak tuş paneli çevresi ve hoparlör çevresine, bolca uyguladım. Şuan aracım kirli ilk yıkamada kelebek cam çıtalarına da içten dıştan uygulamaya çalışacağım. İşe yaramasa da bı zararı olacağını düşünmüyorum.

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimizda kullanilan plastik kalitesi ve isciliginden dolayi fazlaca trim sesi var maalsef. Silikon sprey bazi yerlerde ise yarar ancak kimi yerlerde farkli uygulama yapmak lazim. Daha once i20 sahibi idim kalite olarak Hyundai bariz onde.