Clio 4 'ün kronik sorunları hakkında bilgi paylaşımı...

m.serdar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, aracım 2016 1.5 dCi EDC Icon.

1) Klima kapalı iken yavaşlarken ve kalkışta ön konsoldan tık tık diye ses gelme sorununun klima klape motorundan geldiği söylendi, forumda en son serviste bu parçayı değiştirebilenler/değiştiremeyenler olduğu konuşuldu. 2 gün sonra servise gittiğimde ben de değiştirilebilmesi için uğraşacağım bakalım direnecekler mi...Bilgileri burada paylaşacağım. Sizlerin en son tecrübeleri neler paylaşırsanız sevinirim.
2) Mazot aldıktan sonra (depoyu tam doldururum) aracı hareket ettirdiğimde ve frene bastığımda arkadan gelen lakırtı sesi oldu bugün ilk kez. Şimdiye kadar 2 kez aracı fulleme şansım olmuştu yeni aldığım için. Ancak daha önce tecrübe etmemiştim. Forumda bir üyemiz 'bagajda damacanayla geziyormuşum gibi...' diye durumu tasvir etmişti. Durumu cuk diye oturan bir benzetme. İnsanı tedirgin de eden bir ses. Bunu da servise gittiğimde paylaşacağım ve çözülmesini isteyeceğim bakalım tepkileri ne olacak. Bu konuda da sizlerin tecrübelerini öğrenmek isterim. Bir çözüme ulaşan oldu mu acaba?

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- bende clio 4 vardı, aynı ses vardı değiştirmek içingerek duymadım, şimdi de kadjar var kadjarda da aynı sorun var...
2- ilgili hiç sıkıntı cekmedım ama bir bakın derım,
3-direksıyon kutusundan ses geliyor mu?

m.serdar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusundan nasıl bir ses geliyor? Onu da forumda bayağı okudum ama dikkatimi öyle bir ses çekmedi.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, aracım 2016 1.5 dCi EDC Icon.

1) Klima kapalı iken yavaşlarken ve kalkışta ön konsoldan tık tık diye ses gelme sorununun klima klape motorundan geldiği söylendi, forumda en son serviste bu parçayı değiştirebilenler/değiştiremeyenler olduğu konuşuldu. 2 gün sonra servise gittiğimde ben de değiştirilebilmesi için uğraşacağım bakalım direnecekler mi...Bilgileri burada paylaşacağım. Sizlerin en son tecrübeleri neler paylaşırsanız sevinirim.
2) Mazot aldıktan sonra (depoyu tam doldururum) aracı hareket ettirdiğimde ve frene bastığımda arkadan gelen lakırtı sesi oldu bugün ilk kez. Şimdiye kadar 2 kez aracı fulleme şansım olmuştu yeni aldığım için. Ancak daha önce tecrübe etmemiştim. Forumda bir üyemiz 'bagajda damacanayla geziyormuşum gibi...' diye durumu tasvir etmişti. Durumu cuk diye oturan bir benzetme. İnsanı tedirgin de eden bir ses. Bunu da servise gittiğimde paylaşacağım ve çözülmesini isteyeceğim bakalım tepkileri ne olacak. Bu konuda da sizlerin tecrübelerini öğrenmek isterim. Bir çözüme ulaşan oldu mu acaba?

İlk ses aracımda 4.5 yıldır var hiç bir zararını görmedim zaten aralıksız da gelmiyor kapattıktan sonra bir süre oluyor.

İkincisi büyük bir ihtimalle pompacı son seviyede doldurmuştur. Benim başıma 4-5 kere filan yazın öğle sıcağında depoyu fulledigimde gelmişti.

Uzun zamandır geceleri dolduruyorum depoyu ve hiç sesi duymadım.

Ses çok önemli değil havayı attimi geçer ama ben bir kere öğle sıcağında fulleyip yola çıktım pompacı arkadaşta son seviyede basmıştı mazodu 100 kilometre gitmeden çeyrek depo boşaldı gösterdi gösterge de depoda kaçak mı var diye korkmuştum baya ondan dolayı depoyu doldururken geceleri tercih ediyorum ve özellikle söylüyorum yavaş doldurun acele etmeyin diye