Clio 4 uzun farda led kullananlar buraya bakabilir mi?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzunlarda led ampül kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mı?ne marka kullanıyorsunuz ,memnun musunuz, dağılma durumu nasıl?

İnternette dağılmanın montaj hatasından kaynaklandığı düzgün montajla dağılmanın çözüldüğüne dair video izlemiştim.

Tibia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de merak ediyorum bu konuyu. Orjinal farların aydınlatma performansından hiç memnun olmadığım için kısalara osram nightbreaker h7 laser, uzunlara da inwells h1 led aldım. Özellikler led farın montajının nasıl yapılması gerektiğini araştırıyorum.

Büyük ihtimalle pazartesi ikisini de taktıracağım. Tecrübelerimi yazarım buradan.

Edit: Led farın uç kısmında alt ve üst tarafta ışığın asıl geldiği yerler var. Bunlardan birisini tam karşıya, diğerini de yansıtıcı yüzeye bakacak şekilde monte etmeyi düşünüyorum. Bu şekilde maksimum aydınlatma sağlanır gibi :soru

Mikail Toretto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende inwells var çok fazla far ayarı yapılmıyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun ve kısaların sağ sol ayarı bildiğim kadarıyla ortak yükseklik ayarları ayrı.toplam 3 ayrı ayar vidası olması lazım.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzunlarda led ampül kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mı?ne marka kullanıyorsunuz ,memnun musunuz, dağılma durumu nasıl?

İnternette dağılmanın montaj hatasından kaynaklandığı düzgün montajla dağılmanın çözüldüğüne dair video izlemiştim.
1 hafta olmuyor inwells marka led sipariş ettim markası falan benım için önemli değildi çünki uzunlarımda xenon mevcuttu ve kullanamıyordum. bu yuzden inwells marka bir led sıparis ettim geldi montajını yaptım bence gayet guzel okadar tatmin edici olmasada yinede güzel duruyor karşı tarafın gozunu cok alabılır ona bir sozum yok fakat ayar kısmına gelirsek ben pek ayar yapamadım acıkcası ve plastık kapakları kesmek zorunda kaldım fanları saglıklı calışabilmesi icin suanlık sabıt duruyor ama kapakları soktugumde oynayacak gibi duruyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aydınlatma nasıl?

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aydınlatma bence gayet başarılı taktığım için pişman olmadım hatta daha güzel durdugunun kanaatindeyim

Tibia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben led farları taktırdım. Inwells h1. Şimşek etkisi çok güzel. Ama aydınlatma için aynı şeyi söyleyemeyeceğim :D çok kötü değil ama iyi de değil.

Belki piyasada daha iyi ledler vardır bilemeyeceğim ama asıl sorun ışığın gücü değil ışığın çok dağılması. Montajı da güzel yapıldı ama halojen farlara uygun bir urun olmadığını düşünüyorum. Şimşek etkisinden dolayı kullanmaya devam edeceğim tabii ki :cool: