Clio 4 - Vites Topuzu

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir usta yardımıyla çıkarabildim, montajını yaptık ama deri topuz gibi araca uyumlu durmuyor. Yakın zamanda derisi ile veya Renault Sport modeliyle değiştirebilirim.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Topuzun geldiği son hal, ne kadar kuvvet uygulasam da çıkmadı, yukarı doğru asılıyorum sanırım 6 senenin vermiş olduğu tutunmuşluk var. Yardımcı olabilecek olan var mı? Nasıl çıkartabilirim?

qvyY63.jpg

MDREN6.jpg

Bir usta yardımıyla çıkarabildim, montajını yaptık ama deri topuz gibi araca uyumlu durmuyor. Yakın zamanda derisi ile veya Renault Sport modeliyle değiştirebilirim.
Nasıl çıktığını tarif ederseniz değiştirmeyi düşünen arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası usta değiştirirken göremedim, başka bir işle meşguldüm. Yalnız eline aldığı aletlerden yola çıkarsam, bir anahtar yardımı ile sola doğru çevirdi ve yukarı doğru kaldırdı.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Topuzu çıkarmak için vitesi 2 ye tak yukarı doğru kuvvetli asıl çıkıyor.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinde clşo 4 icon deri vites topuzu olan varsa satın alabilirim

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2017 yılı sonu veya 2018 yılı içerisinde clio 4 icon'un topuzunu döşemecide 70,00 TL'ye değiştirtmiştim (Bostancı sanayi).

Usta topuzu çıkarmak için ölümüne asılmıştı. Hatta gördüğüm için mi öyle geldi bilmiyorum, o günden sonra viteste milimlik fark var gibi gelmişti (rolanti ve geçişlerde).