Clio 4 xenon

Mahsun Yıldız

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
xenon taktıracağım yalnız hangi tip'den alacağımı bilmiyorum + mercek olayını anlamıs değilim yardımlarınız için teşekkürler. şimdidenrenoreno

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merceksiz fara Xenon taktırmanız hiç mantıklı değil..! Mercek uygulaması yapsanız dahi muaneden far yıkama olmadan'da geçemezsiniz iyice düşünün taşının.

Bu arada karşı taraftaki sürücüyüde unutmayalım, Merceksiz Xenon farlar karşı şetitteki sürücünün gözünü Kör edercesine yakıyor
:mad:

BİLGİNİZE..!
xenon taktıracağım yalnız hangi tip'den alacağımı bilmiyorum + mercek olayını anlamıs değilim yardımlarınız için teşekkürler. şimdidenrenoreno

cupido

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben beyaz ampul taktıracam :)

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende beyaz ampul taktırmak istiyorum , kaliteli ampul önerileriniz varsa paylaşırmısınız ? Kısa - Park ve Sis lambaları için.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende beyaz ampul taktırmak istiyorum , kaliteli ampul önerileriniz varsa paylaşırmısınız ? Kısa - Park ve Sis lambaları için.

ben H7 osram cool blue hyper white 5000k taktırdım gayet iyi kısalar için. Parklarıda dipsiz t10 uyumlu birşey tak yeter sisleri bilmiyorum onlara dokunmadım.

sinan1813

Sinan KAYAOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaliteli bir marka taktırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Piyasadaki ucuz marka xenonlardan dolayı bnim arabanın araç içi kontrol ünitesi yandı 600 lira verip yenisini aldım . benim canım yandı sizinde yanmasın :)

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eger mercek takmayacaksaniz R tipi xenon kit kullanin bu sayede kesilme cizgisi olur ve karsidan gelenin gozunu almaz. Aksi taktirde karsidan gelen surucuye iskence oluyor.

bilecenseyit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
h7 uyumlum oluyrmu farlara ?bende takıracagım sisler h11 bilorm onlara buz mavi 5000kelvin taktım ama farlar uzunlarla kısalar birmi yanıyor onu bilemedim.

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçim Megane 2 Sedan Ama Bende Konu Açilmişken Bir Soru Sorim Size , Arabam Mercek Farli Xenon Fakat Daha Fazla , Daha Güçlü Yanmasini İstiyorum Ben Bunun İçin Ne Yapmaliyim ? Yükseltme Sansim Warmi ? Orijinali üstünde şu an ama kaç K olduğunu bilmiyorum :( Bugün sisleri xenon yaptirdim farlarinda gücünü artirmak istiyorum..

Yorumlarinizi Bekliyorum..

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçim Megane 2 Sedan Ama Bende Konu Açilmişken Bir Soru Sorim Size , Arabam Mercek Farli Xenon Fakat Daha Fazla , Daha Güçlü Yanmasini İstiyorum Ben Bunun İçin Ne Yapmaliyim ? Yükseltme Sansim Warmi ? Orijinali üstünde şu an ama kaç K olduğunu bilmiyorum :( Bugün sisleri xenon yaptirdim farlarinda gücünü artirmak istiyorum..

Yorumlarinizi Bekliyorum..

En iyi aydınlatma 4300k ile olur. İsterseniz 5000k az bulunan bir xenon ampul ile biraz daha farklı bir aydınlatma yakalayabilirsiniz fakat K değeri büyüdükçe maviden mora doğru gider renk ısısı ve görüşünüz azalır.