Clio 4 yakit göstergesi sorunu

mehmet818

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, dun aksam navigasyonun yanlis yonlendirmesi sonucu dik yokusta kaldim. Geri geri cikmak isterken asfalta sabit ince yuksek bi tasa takildim.
Arac ileriye gidemedigi icin sag alt marsbiyel ve tampon tasa surtmemesi icin arka tekerlek altina tas koya koya ve sabit tasida kirarak zorbela bi sekilde araci ordan cikarttik.

Bu olay yasanmadan once yakit gostergem tam ortadaydi. Eve gidince yakit gostergemin bi anda kirmizi cubugun oldugu dilime kadar indigini gordum. Ay basinda 43 lt mazot almistim, suana kadar sadece 22 lt sini yakmistim.
Suan aracta en az 20 lt yakit olmasi gerekirken yakit gostergesinin en diplere kadar dusmesinin sebebi ne olabilir?
Deponun vs zarar gorme ihtimali olabilir mi?

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt göstergesi bende de yanlış çalışıyor hocam.Yakıt koyduktan sonra 300-400 km gidiyorum hala full gösteriyor.Depo yarı gösteriyordu , ne olur ne olmaz diyerek mazot aldım ve tamı tamına 43 litre aldı.Geçenlerde kırmızı çizgideydi tekrar yakıt alayım dedim bu sefer 32 litre aldı.Vaktim pek yok servise uğrayamadım bende.Ama bi sorun olduğu kesin

mehmet818

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt göstergesi bende de yanlış çalışıyor hocam.Yakıt koyduktan sonra 300-400 km gidiyorum hala full gösteriyor.Depo yarı gösteriyordu , ne olur ne olmaz diyerek mazot aldım ve tamı tamına 43 litre aldı.Geçenlerde kırmızı çizgideydi tekrar yakıt alayım dedim bu sefer 32 litre aldı.Vaktim pek yok servise uğrayamadım bende.Ama bi sorun olduğu kesin

Aynen hocam gosterge hatali gosterebiliyor bazen. Ama yokusta kalma olayindan sonra ilk kez boyle bisey oldugu icin merak ettim

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio yakıt göstergesinin genel huyudur. Depoyu fullediğiniz zaman yarıya kadar çok yavaş düşer ondan sonra da daha gerçekçi hatta biraz da hızlı bir şekilde düşmeye başlar.

Ayrıca yokuşta aracı kurtarmaya çalışırken yakıt şamandırası ile ilgili bir durum olmuş olabilir bence tekrar depoyu fulleyin normale dönüp dönmediğini gözlemleyin. Eğer bir anormallik varsa servise gösterirsiniz.

mehmet818

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio yakıt göstergesinin genel huyudur. Depoyu fullediğiniz zaman yarıya kadar çok yavaş düşer ondan sonra da daha gerçekçi hatta biraz da hızlı bir şekilde düşmeye başlar.

Ayrıca yokuşta aracı kurtarmaya çalışırken yakıt şamandırası ile ilgili bir durum olmuş olabilir bence tekrar depoyu fulleyin normale dönüp dönmediğini gözlemleyin. Eğer bir anormallik varsa servise gösterirsiniz.

bugün 100 liralık yakıt aldım gösterge kırmızıdayken (uyarı verdi) dolumdan sonra full un biraz altına kadar yükseldi :)

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt almaya giderken anahtarsız çaılma olsun olmasın anahtarı takın aracı çalıştırın yakıt almaya gelince arabayı stop edip anahtarı yuvadan çekin mutlaka sonra yakıtı doldurun tekrar anahtarı takın yola devam kartlı sistem çalıştırma olduğundan araba yakıt göstergesini kalibre edemiyor genelde oyuzden böyle sorunlar olabiliyor

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba çalışırken asla yakıt almam.Aracı stop eder kartı cebime koyar öyle inerim arabadan.Nice kartlı arabalar gördüm fakat en sorunlusu sanırım clio.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 ün kasımında aldığım clio 4 dci iconum ile 4. yılımı doldurdum. kartlı sistemde en sorunlu araç clio lafına katılmıyorum. ben yakıt şamandırası konusunda ilk defa geöçtiğimiz hafta sonu ful depodan sonra 60 tl olarak tekrar fullediğimde göstege görmedi. 340 km yol yaptım. gelip tekrar fulledim 105. tl aldı ve göstege normal şekilde bunu algıladı.. tabi asla araç çalışır durumda yakıt almam. böyle dolum yapan arkadaşlardan sapma olduğu konusunda şikayetler oluyor. olamasıda doğal. bütün araçların bunu yaşaması doğal. karlı veya kartsız. arkadaşın kartı yuvasına takma önerisi işe yarıyor olabilir denemek lazım. her şekilde bu konuda sorun yaşanıyorsa bu kişisel bir sorundur diye düşünüyorum. genelleme yapmak doğru değil bence çünkü ben yaşamıyorum. tabi ben ekstra durumlar olmaz ise fulden fule giderim parça parça mazot almayı sevmem. belki bununda etkisi vardır. tabi çalışırken dolum yapmam bunun etkisi kesin var.