Clio 4 Yakıt tüketimim

Numb7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 dizel otomatik uzun yol yakıt değerlim eco mod kapalı ve hız sabitleyici açık ( 95 km/h )

Maşallah koklamış denilebilir. otomatik araç birde.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 TCe karma 100 km. - ortalama hız 31.8 km/h - ortalama tüketim 5.3 lt.

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
icon 1.5dci 90ps start&stop kullanıyorum aracım 8000km olmuş.bu gün aracı kullanırken bu konu aklıma geldi,hemen baktım göstergeye 4.5 yazıyor. gayet iyi bence. :)

okantubay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş benim araç ta ilk zamanlar böyleydi şuanda ben beylikdüzünden büyükçekmeceye gittiğim halde 7.6 bir kaç kere istanbul içi denk geldi yani şehir içi 6.2 leri kadar gördüm.

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş benim araç ta ilk zamanlar böyleydi şuanda ben beylikdüzünden büyükçekmeceye gittiğim halde 7.6 bir kaç kere istanbul içi denk geldi yani şehir içi 6.2 leri kadar gördüm.

dizel arabaları kullanmak biraz titizlik ister. ani kalkış yapmamak, fazla gaz vermemek, 2000 devirde sabit olarak kullanmak gerekir. yakıtta çok önemlidir.aldığım günden beri shell nitro kullanıyorum,çok iyi bi yakıt. lastik basınçlarını düzenli olarak yapıyorum. freni bile çok fazla kullanmıyorum. yakaladığım değerler bunlar :) daha düşer :) uzun yolda bile 3.4 bile gördüm.gayat iyi. çok az yaksın diye de arabayı öldürmeye gerek yok. :) saygılar :)

okantubay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizel arabaları kullanmak biraz titizlik ister. ani kalkış yapmamak, fazla gaz vermemek, 2000 devirde sabit olarak kullanmak gerekir. yakıtta çok önemlidir.aldığım günden beri shell nitro kullanıyorum,çok iyi bi yakıt. lastik basınçlarını düzenli olarak yapıyorum. freni bile çok fazla kullanmıyorum. yakaladığım değerler bunlar :) daha düşer :) uzun yolda bile 3.4 bile gördüm.gayat iyi. çok az yaksın diye de arabayı öldürmeye gerek yok. :) saygılar :)

benm araba dizel değil :D:D