CLİO 4 Yol bilgisayarı sorunu hk.

Ömür1626

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 1 hafta önce 2013 model CLİO 4 1.5 Dizel joy model araç aldım ve yol bilgisayarı hakkın da bir kaç sorum olacak.
Yol bilgisayarında geçilen mesafe ekranı her 1 km'den sonra kendini sıfırlıyor.Aşağıdaki ekranda.

9VQGoKkRROGgqWUAmhpBFA6aWgagqRFE4aCpZQCaGkEUDppaBqCpEUThoKllAJoaQRQOmloGoKkRROGgqWUAmhpBFA6aWgagqRFE4aCpZQCaGkEUDppaBqCpEUThbNXUyOtli2O57eMBQZA3ka1aAHnzwaFEkEIFTV044FAiSKGCpi4ccCgRpFBBUxcOOJQIUqj8P XYdl13Ocd7AAAAAElFTkSuQmCC

Ve ortalama yakıt tüketimi sapması çok fazla anlık gibi neredeyse. Bir bakıyorum 10,1 bir bakıyorum 4,8 e düşmüş ve tüketilen yakıt ekranında da ---- işaretleri sabit.

XBAE9uAAAAAElFTkSuQmCC

Bunlar normal midir acaba? Yoksa benim atladığım bir şey mi var?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resimleri göremiyorum ama söylediklerinizin hiç biri anladığım kadarıyla bende olmuyor. ortalama o kadar kolay değişmez kesinlikle. geçilen mesafeyi de biz sıfırlamazsak kendisi sıfırlanmıyor. bir sorun olduğu açık. bir bilgisayara bağlatıp bakmak lazım sanırım

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 1 hafta önce 2013 model CLİO 4 1.5 Dizel joy model araç aldım ve yol bilgisayarı hakkın da bir kaç sorum olacak.
Yol bilgisayarında geçilen mesafe ekranı her 1 km'den sonra kendini sıfırlıyor.Aşağıdaki ekranda.

9VQGoKkRROGgqWUAmhpBFA6aWgagqRFE4aCpZQCaGkEUDppaBqCpEUThoKllAJoaQRQOmloGoKkRROGgqWUAmhpBFA6aWgagqRFE4aCpZQCaGkEUDppaBqCpEUThbNXUyOtli2O57eMBQZA3ka1aAHnzwaFEkEIFTV044FAiSKGCpi4ccCgRpFBBUxcOOJQIUqj8P XYdl13Ocd7AAAAAElFTkSuQmCC

Ve ortalama yakıt tüketimi sapması çok fazla anlık gibi neredeyse. Bir bakıyorum 10,1 bir bakıyorum 4,8 e düşmüş ve tüketilen yakıt ekranında da ---- işaretleri sabit.

XBAE9uAAAAAElFTkSuQmCC

Bunlar normal midir acaba? Yoksa benim atladığım bir şey mi var?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Anladığım kadarı ile veriler kısa aralıklarla kendiliğinden resetleniyor. Ortalama yakıt tüketimi sapmasının anlık olması ve kısa aralıklarla çok farklı değerler vermesi bu ihtimali doğruluyor gibi. Hemen servise başvurmanızda yarar var.

Büyük bir sıkıntı olacağını sanmam.

Hayırlı olsun aracınız... Güle güle kullanın...

Ömür1626

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi servisi arayıp anlattım durumu ve randevu aldım yazılımı kontrol edecekler.
Fakat şunu fark ettim bu akşam işten gelirken; ben depoyu fulletmiştim ve yaklaşık 250 km dir yakıt ibre oynamıyordu bu akşam işten eve gelirken ibre çok az oynamış ve bahsettim sorunlar düzelmiş görünüyor. İlginç acaba depodaki şamandra ile mi ilgili.
Neyse dediğim gibi randevu aldım serviste kontrol ettiricem ama gitmeden önce tekrar depoyu fulleyip aynı sorunların olup olmadığına bakıcam.

alpy83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
AYnı durum clio 4 sporttourer icon aracıma akü başları sökülüp takıldıktan sonra oldu ve kesinlikle gidilen mesefa ortalama tüketim hiç biri çalışmıyor ve sürekli sıfırlanıyor servise gitmesen çözüm arıyorum bilen varsa sevinirim aklıma sigorta filan yanmış olabilirmi yani basit bir şeydir kesin ama serviste öpecekler öptürmek istemiyorum

DAMLA35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim aynı sorun benim arkadaşımın aracında da oldu aracı 2.el aldı aracım km saati ile oynamışlar ve aacın yol bilgisayarı sapıtıyor servis yeni yazılım yaptı ama sorun değişmedi en son km saati değişti ve düzeldi tabi aaç 40.000km den 50.000km ye çıktı

DAMLA35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir de servis şöyle dedi yakıt alırken kart araçta takılı kalmayacak eyer kalırsa yol bilgisayarında sorun yaratıyor dedi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
kardeşim aynı sorun benim arkadaşımın aracında da oldu aracı 2.el aldı aracım km saati ile oynamışlar ve aacın yol bilgisayarı sapıtıyor servis yeni yazılım yaptı ama sorun değişmedi en son km saati değişti ve düzeldi tabi aaç 40.000km den 50.000km ye çıktı
Aklınızda olsun 2. el satılan Clio 4 lerin kilometresi ile oynansa bile şanzımandan gerçek kilometresi çıkıyor, onunla oynayamıyorlar...

şahmerdan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aklınızda olsun 2. el satılan Clio 4 lerin kilometresi ile oynansa bile şanzımandan gerçek kilometresi çıkıyor, onunla oynayamıyorlar...
bende de aynı sorun var obd den okuyablirimiyiz orjinal kmyi nasıl okuruz şanzımandan

şahmerdan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi servisi arayıp anlattım durumu ve randevu aldım yazılımı kontrol edecekler.
Fakat şunu fark ettim bu akşam işten gelirken; ben depoyu fulletmiştim ve yaklaşık 250 km dir yakıt ibre oynamıyordu bu akşam işten eve gelirken ibre çok az oynamış ve bahsettim sorunlar düzelmiş görünüyor. İlginç acaba depodaki şamandra ile mi ilgili.
Neyse dediğim gibi randevu aldım serviste kontrol ettiricem ama gitmeden önce tekrar depoyu fulleyip aynı sorunların olup olmadığına bakıcam.
çözüme ulaştınız mı?